Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki :

Öksürük için şifalı bitkileri Ahmet Maranki açıklıyor. Öksürük için şifalı pek çok bitki bilinir. Bu makalede sizlere öksürük için şifalı olarak bilinen ve Ahmet Maranki'nin tavisye ettiği bitkiler hakkında bilgiler sunmaktayız...İşte öksürük için şifalı bitkiler ;

Prof.Dr.Ahmet Maranki öksürüğe iyi gelen ve kısa sürede kesilmesini sağlayan şifalı otların isimlerini sıraladı. Okaliptüs,nane, ıhlamur, zencefil, meyankökü hapları ve şurupları. c vitamini, ıhlamur, zencefil, şahtere, hibiskus, meyankökü öksürük için faydalıdır. Ihlamur, zencefil, meyankökü birlikte kaynatılırsa öksürüğe çok faydası olmaktadır.

Yulaf samanı çayı ile üzerlik tohumu da kronik bronşite ve öksürüğe iyi gelir. Öksürük için bitkisel öneriler -2-3 parça parmak ucu kadar zencefil,iri bir tutam ıhlamur,1 çay kaşığı hibiskus,1 çay kaşığı şahtere otunu 1 su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatın.

2-3 dakika demlendirdikten sonra için. Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbetşekeri konulursa öksürüğü azaltır. -Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek de yararlıdır. -Zencefil, kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber etkilidir . -Kronik öksürük için 2 adet karaturp,kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur.oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyukların üstü turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir.Sonra içindeki sıvı şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir. -Kuşburnu, ısırgan, zencefil, şahtere ve hibiskus çaylarını içmek de öksürüğe iyi gelir -Ebegümeci kaynatılır,zeytinyağı ve limon katılarak bol bol yenirse göğsü yumuşatır.Öksürüğü hafifletir ve balgam söker. -Toz Zencefil ile bal karıştırılarak yenilirse öksürüğe iyi gelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Öksürük

İçin

Şifalı

Bitkiler

Ahmet

Maranki