Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ökse Otu Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Ökse Otu Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ökse Otu Faydaları İbrahim Saraçoğlu :

Ökse otundaki yapışkan madde çubuklar üzerine sürülmekte ve küçük kuşları yakalamak için "ökse" olarak kullanılmaktadır. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.

Ökse Otu Çayının Faydaları

Kadınların da ökse otu çayı içmeleri özellikle tavsiye edilmektedir. Normale dönen tansiyon sayesinde, dölyatağı (rahim) ve adet görme düzensizlikleri önlenmiş olur.

Özellikle aşırı olan adet kanamaları ve loğusalık kanamaları böylece kontrol altına alınmış olur. Menopoz döneminde, kalp çarpıntısı ve düzensizlikleri, duygu coşkunlukları, korku ve soluk alma zorluklarına karşı, birkaç ay boyunca bitki çayı içilmelidir.

Böylece tüm bu rahatsızlıklar ve düzensizlikler sona erecek ve kişi, menopoz döneminde olduğunu duyumsamayacaktır bile. Taze bitki özsuyu, kadının kısırlığına da yardımcı olabilir. Taze Ökse otu sap ve yaprakları güzelce yıkanarak, ince kıyılır ve nemli durumdayken mikserde suyu sıkılır.

Bu özsudan 20 damla, biraz suyun içinde, kahvaltıdan yarım saat önce ve yatmadan önce alınır. Son zamanlarda, ökse otu, kanserden koruyucu ve kansere karşı etkili ilaçlarda kullanılmaya başlandı.

* Ilık suyun içine, ökse otunu ıslayın. 10 saatin sonunda, kaynatmadan, için. Ökse otunun meyvesi değil sadece dalları ve yaprakları kullanılır. Günde 2-3 defa için.

* Ökseotu kürü, migrenin yanısıra, her türlü kansere ve şeker hastalığınada yi gelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Suna KncÖkse otu soguk suyla demlendigi soyleniyo bu dogrumu ve icerken ısıtmak getemiyo mu ayrica bu bitkiyi icerken eger hap kullaniyorsak birakmalimiyiz
 • Şifa Marketkendi ilaçlarınızla bir arada kullanmanızda bir bir sakınca yoktur. doğal bileşenler oldugu için kullanıdıgınız ilaçlarla etkileşim yapmaz. kesişim yapabilir yani bir ilaç diğerinin etkisini azaltabilir. bu kesişimide ortadan kaldırmak için aralarında 1-2 saat zamn farkı ile kullanabiliriz.
 • Vehdettin Suluselamün aleyküm hocam 44 yaşındayım ve bende hbs hastalığı var ayakjlarımda uyuşukluk karıncalanma kesilmeler oluyo bitkisel olarak ökse otundan bahsetmişsiniz bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler...
 • Ökse

  Otu

  Faydaları

  İbrahim

  Saraçoğlu