Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mısır Püskülü Çayı Zayıflatırmı
Mısır Püskülü Çayı Zayıflatırmı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Mısır Püskülü Çayı Zayıflatırmı :

Mısır püskülü çayı, mısır püskülü ile zayıflama, mısır püskülü zayıflatırmı, mısır püskülünün faydaları, mısır püskülünün zararları, mısır püskülünün yan etkileri, mısır püskülü neye iyi gelir, mısır püskülü ne işe yarar, mısır püskülü nasıl kaynatılır.

Mısır Püskülü Ahmet Maranki tarafından Zayıflama ve detoks etkisi sayesinde tanıtılan bir bitkisel çözüm yöntemidir. Adından da anlaşılacağı gibi mısırın püskülü saçaklı bir bitki olan mısırın meyve kısmı olan tanelerinin etrafını çeviren iplik benzeri kısmıdır. Mısır püskülü her ne kadar yenilemese de ondan yoğun vitamin ve minerallerden faydalanamayacağımız manası çıkmamalıdır.

Mısır püskülünün faydaları en iyi biçimde kendisinden yapılan çay ile yani mısır püskülü çayı ile açığa çıkmaktadır. Mısır püskülü besleyicilik bakımından bir çok bitkisel çaydan daha üstün meziyetlere sahiptir. Püskülün içeriside yoğun miktarlarda potasyum, sodyum ve kalsiyum gibi vücudun ihtiyacı olan mineraller ve elementler bulunmaktadır. Bunun yanında mısır püskülü içerisinde uçucu yağlar, reçine, bitkisel şekerler ve allantoin isimli bir madde bulunmaktadır. Bu madde vücuttan ödem atıcı ve idrar sökücü bir bileşiktir. Ayrıca allontoin enzimi bakteri öldürücü etkisiyle sivilcelere iyi gelmekte, cilt bakım kremleri ve güneş kremlerinde cildi koruyucu etkisi nedeniyle yoğun olarak bulunmaktadır.

Mısır Püskülünün Faydaları ve Yararları
Vücuttan ödem ve idrar sökücü bir bitkisel çaydır. Ayrıca mısır püskülünde bulunan kalsiyum, metabolizmayı hızlandıran fayda sağlayarak kilo verme sürecini aktive eder. Vücutta yağ yakımı için gerekli bir çay olan mısır püskülü çayı, romatizmal hastalıklarda, eklem iltihaplarında doğum sonrası kadınlarda kilo sorununa neden olan ödem birikmelerinde ve böbrek, mesane taşlarını düşürmede kullanılmaktadır. Böbreklerde görülen iltihabi enfeksiyonlar için de mısır püskülü içmenizi tavsiye ediyoruz. www.saglikvegebelik.com

Mısır Püskülü Çayının Yapılışı ve Kullanılışı
1 tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünün 1 su bardağı kaynamış suda 4-5 dakika demlendikten sonra süzülmesiyle hazırlanan mısır püskülü çayı dahilen ve genellikle yemeklerden önce günde 2-3 kez içmek suretiyle kullanılabilir.

Mısır püskülü çayı, zayıflamaya yardımcı bir diğer bitki olan Kiraz Sapı ile birlikte de kullanılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Aygül Seferbaşıslmlr mısırpüskülü çayını nerden alabilir miyim kaç ayda faydasını gösterir özellikle bende ödem var faydası olur mu cevaplarsanız çok sevinirim tşklr
  • Mısır

    Püskülü

    Çayı

    Zayıflatırmı