Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Mantar Hastalığı Şifalı Bitkiler
Mantar Hastalığı Şifalı Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Mantar hastalığı şifalı bitkiler hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır. Mantar hastalığı şifalı bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmalısınız.

Mantara Bitkisel Çözüm

Mantara bitkisel çözüm,ayak mantarının bitkisel yollarla tedavisi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Ayak mantarına bitkisel çözüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanız yeterli olacaktır.

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm:

* Öncelikle 6-7 Diş Sarımsak alınarak içerisine az bir miktar tuz atılır ve dövülür.

* İyice dövülmüş ve lapa kıvamına getirilmiş sarımsak bir boş cam şişe içerisine alınır.

* Ardından üzerine alkol ilave edilir. (alkolün çok fazla olmaması daha iyi sonuç vermektedir.)

* Bu karışım 3-4 saat kadar bekletilir hatta ara ara sallanarak sarımsağın iyice tentürü çıkarılır.

* Bu sürenin sonunda şişede biriken sıvı süzülerek başka bir şişe veya benzerine alınır.

* İşte Ayak mantarı tentürünüz hazır. Bundan sonraki aşamada bunu uygulayacaksınız. Bunun için aşağıdaki adımlara dikkat etmeniz. Önemlidir.

* Sağlıklı Bir Ayak İçin Tentürün uygulanması (Ayak mantarı hastalığı)

* Öncelikle bu uygulamayı yatmadan önce yapmanız daha iyi olacaktır.

* Ayağınızı ılık ve sabunlu suyla bir defa yıkayınız.

* Daha sonra ayak mantarı için tentürün uygulanacağı yerlerdeki ölü derileri temizleyiniz. (Kıvrılmış bir bez parçasını ayak parmaklarınızın arasındaki ölü deriyi kaldırmada kullanabilirsiniz.)

* Ayak Parmaklarındaki ölü derinin temizlenmesinden sonra tentür bir pamuğa emdirilerek Ayak mantarının olduğu yerlere pamuk yerleştirilir. Bu işlem bütün enfeksiyon bölgeleri için uygulanır.

Önemli!

Not: Bu uygulanan pamuklar 2-3 saatten fazla ayakta durdurulmamalıdır. Ayrıca ayak pamuklar alınır alınmaz yıkanmamalıdır. Yaklaşık 3-4 saat sonra ayakların yıkanması daha iyi sonuçlar için gereklidir.

Not 2: Bu işlem 3-4 gün aralıklarla 15 gün boyunca sürdürülür. Ardından 2-3 ay kadar beklenir şikayet tekrarlarsa aynı işlemler yenilenerek tedaviye devam edilir.

Bazı Alternatif Yöntemler:

Bu yöntemler bir veya birkaç kişi tarafından sözlü olarak bildirilmiştir. Kullanımı sık değildir.

Ayak mantarı enfeksiyonlarına amonyak kimyasalının iyi geldiği söylenmektedir. Ancak bu amonyak kimyasalının nasıl uygulanacağı veya hangi dozda uygulanacağı hakkında doyucu bir bilgi yoktur.

Dikkat !

Hazırlanan bu Ayak mantarı tentürü harici kullanımlar içindir. Ağızdan alınmaz. Sitemizdeki bu konu bu tentürün işe yarayacağını garanti etmez. Doktorunuza danışmak sizin için daha iyi bir yöntemdir. Bu yazı kaynak belirtilerek başka yayın organlarında da kullanılabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Teyfik KurşunSayın hocam benim rahatsızlığım mantar hastalığı 6 yılı yakındır bu rahatsızlığım var mantar hastalığımın olduğu bölge penisin uc kısmı kızarıklık kabuk tutma ve kaşıntı var bazen mantar olan bölge ıslaklık var doktora göründüm tıp fakültesinde kan tahlili mantar olan kısımdan parça aldılar labaratuvar sonucunda mantar olduğu tespit edildi bana nerisona c ve advanten krem verildi belli ir müddet iyi geldi ama tekrar aynı rahatsızlık devam ediyor bir çok krem ve ilaç kullandım ama fayda etmedi sayın hocam piskolojim bozuldu inanın bana ilaçlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim
  • Mantar

    Hastalığı

    Şifalı

    Bitkiler