Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Lavanta Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Lavanta Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Lavanta Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğlu :

1 Tatlı kaşığı lavanta 1 su bardağı suda, kısık ateşte, yaklaşık 6 dakika kadar demlenir. Daha sonra ılıması beklenip, süzülür. Bu lavanta çayı 15 gün boyunca akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra yudum yudum içilmelidir.

Lavanta çayı her gün taze olarak hazırlanmalı ve içine başka hiçbir şey ilave edilmemelidir. 15 günlük lavanta kürü tamamlandıktan sonra hastalık tam olarak geçmezse, haftada 3-4 kere akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içmeye devam edilebilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu lavanta çayından 1 yemek kaşığı kadarının ayrı bir bardağa konulduktan sonra, bu bardaktan iki küçük pamuğa emdirilip bu pamuklar ile burun deliklerinin ıslatılmasının da faydalı olacağını belirtiyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Kendy SahilMerhabalar Sayın ibrahim saraçoğlu beyefendiyi çok beğeniyoruz.. Çok güzel destegi oluyor ekrandakilere .. son amanlarda televizyonlara cıkmamaya basladı . merakla beklemekteyiz hergün sabah kanal kanal geziyorum sayın ibrahim saraçoğlunu görürüm de konusmasını kaçırmayayım diye ancak bulamıyorum internetten de bakıyorum belkli bir program yapmıstırda televizyo na cıkacagı anları haber verir kendi sitesinden vs..vss. ama yok bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz bana.. Teşekkür ederim.
 • Güven Gaffaroğlulavanta çayını gün içinde sakinleşmek için içiyorum. yalnız merak ettiğim bu çayın içine bal falan katabilirmiyim ? 2 haftadır kullanıyorum yeni yeni faydalarını görmeye başladım . bu arada sizi beğenerek takip ediyorum. çok aydınlatıcı bilgiler veriyorsunuz.
 • Lavanta

  Çayının

  Hazırlanışı

  İbrahim

  Saraçoğlu