Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Lavanta Çayı Nasıl Yapılır
Lavanta Çayı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Lavanta Çayı Nasıl Yapılır
- Bu yararlı ve güzel kokulu bitkinin adı latince bir fiil olan ve yıkamak anlamına gelen “kıvan”den gelmektedir. Lavanta antiseptik ve temizleyicidir. Asırlardır Parfüm ve deodorant yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda karminatif olan lavanta bitkisi, sindirim problemlerinin tedavilerinde de kullanılır, iyileştirici ve antidepresandır.
- Tansiyon ve duygusal probemlerde faydalı olduğu gibi, migren ve baş ağrılarında da yatıştırıcı bir bitkidir. Biberiye sıcak komprese cevap veren baş ağrılarına iyi gelirken, lavanta buz torbasıyla hafifleyen türdeki baş ağrılarına iyi gelir.
- Bitkisel Up, buharla saflaştırılarak toplanan yağı kullanmayı tercih eder. Antiseptik özellikleriyle ilkyardım çantasında bulunması gereken önemli bitkilerden biridir. Çiçekleri daha az etkili oldukları için ev yapımı çaylara lezzet verirler.
- Bu yazı, Bitkisel diyet sitesi için bitkisel çaylar, rahatlatıcı bitki çayları, rahatlatıcı bitkiler, bitkisel çayların faydaları, bitkisel çaylar nasıl demlenir, lavanta çayının faydaları hakkında genel bilgi vermek amacı ile yayınlanmıştır. İzinsiz kopyalanması ve kaynak göstermeden başka site ve medya araçlarında kullanılması yasaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Sevgi Kılıçmerhabalar huzursuz bacak sendromu var bende lavanta öneriyor doktorlar. çayını hazırlamakistiyorum nasıl tavsiye ediyorsunuz
  • Lavanta

    Çayı

    Nasıl

    Yapılır