Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir
Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kuşburnu çayı neye iyi gelir; Kuşburnu, doğal C vitamini içeren en değerli kaynaktır. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır. Kuşburnu meyvelerinin zengin içeriğiyle kuvvetli antioksidan etkiye sahip olduğu deneysel çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır. C vitamini bakımından en zengin kaynaklarından biri olan kuşburnu; A, B1, B2, K, P vitaminleri gibi bir çok minerali bünyesinde bulundurur.

Soğuk Algınlığının Doğal Tedavisi!
Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, kuşburnu meyvesinin faydalarını; "C vitamini ve polifenolik içeriği nedeniyle soğuk algınlığının tedavisine koruyucu ve yardımcı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır" şeklinde açıkladı.

Grip ve Nezleye Karşı Etkili!
Antioksidan etkili kuşburnu çayı kış günlerinde C vitamininin yanında yangı (iltihap) giderici etkisi soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi enfeksiyonlu hastalıklar için de etkilidir.

Romatizma ve Eklem Ağrılarına Birebir!
Kuşburnu meyvelerinin faydası bunlarla da sınırlı değil. Son yıllarda yapılan araştırmalarla mucizevi kuşburnu meyvesinin romatizma ağrıları ve özellikle ileri yaşlarda yaygın olarak karşılaşılan eklem kireçlenmesinde (osteoartrit) yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Kuşburnu meyvesinin özütlerinden elde edilen bileşenler eklemlerde hasar oluşturan iltihap miktarını azaltmakta etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Basur Tedavisinde Etkili!
Ayrıca bu fenolik bileşenlerin iltihap giderici özelliğiyle basur tedavisinde de son derece etkili ve şikayetleri hafifletmede önemli rol oynadığı görülmüştür. Böbrek üstü bezlerini çok olumlu etkileyerek önemli hormonların üretimine destek sağladığı da bilimsel olarak ortaya konmuş faydaları arasındadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hamiyet Sönmezmerhabalar ben kuşburnu çayının hangi hastalıklara iyi geldiğini faydaları ve zararları nedir öğrenmek istiyorum. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
 • Hocamakuşburnu gribe iyi gelir mi?
 • Şifa Marketbağışıklık sistemini güçlendirdiği için grip başta olmak üzere birçok hastalığa karşı kullanabilir iyi günler
 • Seher DagKuşburnu cayı iyi gelir diysunuz ama bu kuşburnu çayi poşet cay olanlardan mı? Yada poşet kuşburnu çayı içsem faydası olur mu ?
 • Şifa Marketkapsülünü kullanın kaynar yada sıcak suda etkileri kaybolur ürünlerin kapsülü kullanırsanız daha etkilidir sabah akşam 1 kapsül alırsanız yeterli olacaktır.. Kuşburnu kapsülü vücut direncini artırır.Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler Bağırsakları yumuşatan ve sindirimi kolaylaştıran Kuşburnu iyi bir idrar söktürücü olarak kabızlıkta yardımcı bitkisel gıda takviyesidir. Lütfen detaylı bilgi için linke tıklayınız.. Daha ayrıntılı bilgi alabilmek için bize (0224) 2-3-4-5-6-7-8 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ..
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kusburnu-kapsulu-6.html
 • Kuşburnu

  Çayı

  Neye

  İyi

  Gelir