Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Kırmızı Kantaron Otunun Faydaları
Yeşilex Sarı Kantaron Ekstraktı 750 mg (60 Kapsül)
84,00 TL
Ürün Fiyatı

3762
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101199
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70275
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Kırmızı Kantaron Otunun Faydaları

Kırmızı Kantaron Otunun Faydaları, Kırmızı Kantaron Otu Tarla, Yol, Orman Kıyılarında, Tepelerde Ve Çayırlarda Çiçeklenen Bitkidir Kırmızı Kantaron Ülkemizde, Kan Otu, Kılıç Otu, Mayasıl Otu Ve Yara Otu Gibi Yöresel Adlara Da Sahiptir. Kırmızı Kantaron Otu Kırsal Alanda Şifasından Dolayı Çok Sık Kullanılır.

Kırmızı Kantaron Otunun Faydaları

Kırmızı Kantaron bitkisi 25-60 cm boyunda olup, çok dallıdır ve sapları ayrı olduğu halde bir şemsiye biçimindeki çiçekleri 5 parçalı, korolla altın sarisi renkli ve kenarları siyah renkli guddeli tüyler ile çevrilidir . Erkek organları çok adette ve 3 demet halinde bir araya toplanmıştır. Yapraklar ışığa karşı tutulduğunda, yağ guddeleri, parlak noktacıklar halinde kolaylıkla görülür. Bitkiye binbirdelik otu denmesi bu özellikten ileri gelmektedir. Yanılmamak için, tam olarak açmış bir çiçeği parmaklarınızın arasında ezdiğinizde, ondan kırmızı bir su aktığını göreceksiniz.

Kırmızı Kantaron otunun şifa amaçlı;

• Yaraların iyileşme sürecini hızlandırabilir.
• Hafif ve orta şiddetteki depresyonlarda rahatlatıcı ve Sakinleştirici etkisi vardır.
• Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır.
• Siyatik, eklem iltihabı (artrit) ve pre-menstural kramplar (Adet öncesi ağrı ve sıkıntılar) giderilmesinde faydalıdır.
• Safra salgısını uygun yönde etkileyerek sindirim sistemini rahatlatabilir.
• Kronik yorgunluk sendromunda, uykusuzluk, menopoz dönemindeki sıkıntı, Stres ve gerginliklerin giderilmesinde etkili olabilir.

Her derde deva olduğundan bahsedilir.özellikle mide ağrılarına birebir geldiğini bizzat gözlemlenmiştir. Ayrıca zeytinyağına ufalanarak merhem haline getirildikten sonra açık yaralara sürüldüğünde ,yaraların çok çabuk iyileşmesini sağlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mucahit Yaşarselam kırmızı kantaron otuyla ilgili bilgi almak istiyorum kırmızı kantaron otunun faydaları nelerdir. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
 • Şifa Market- iştah açıcı,sindirim sistemini güçlendirici - Safra salgısını artırıcı, - Terletici - Hazımsızlık ve gaz sorunlarında, - Ateş düşürücü, - Kan Temizleyici - Karaciğer ve böbrekleri koruyucu amaçlı yardımcı gıda takviyesi olarak kullanılabilir.
 • Özlem SeyhanMerhabalar .. Bende iltahaplı romatızma ,eşimdede çok sıkmide ağrıları oluy .. Her iki hastalık içinde bu kantaron otunun hazırlanışını anlatma imkaniniz varmi ?
 • Şifa MarketÖncelikle geçiş olsun. Size önereceğim ürünü düzenli olarak kullanmanızı isteyeceğim.. Evde hazırlayacagınız kürlerde doz aşımı oldugunda yan etki olabiliyor bu sorumluluğu almadığımız için yardımcı olamıyoruz.. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Sinirleri yatıştırır ve hafif uyku vericidir. İdrar ve balgam söktürür. Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında yardımcıdır ve ağrı kesici özelliği olan bitkisel gıda takviyesidir.. Ürünü incelemek için linke tıklayınız ... Bilgi Hattı: (0224) 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/sari-kantaron-kapsulu-22.html
 • Kırmızı

  Kantaron

  Otunun

  Faydaları