Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kiraz Sapı Ve Mısır Püskülü İle Zayıflama

Kiraz Sapı Ve Mısır Püskülü İle Zayıflama

 Kiraz Sapı Ve Mısır Püskülü İle Zayıflama ve merak ettikleriniz

 

 Her yıl Yaz aylarının en trendi haberleri arasında yer alıyor "Zayıflama tüyoları". Karın bölgesinden, kalçasından, bacaklarından, kollarından ve tüm görüntüsünden rahatsız olanlar, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte Zayıflama telaşına düşüyor.

Bu nedenle, güzellik salonları,  zayıflamaya yönelik ilaçlar, çaylar ve daha niceleri zayıflamak isteyenlerin hizmetine sunuluyor. Ancak artık, aktarların ve doğal ürün satan marketlerin müşterileri kendi tercih ettikleri bitkilerden oluşturdukları çayları hazırlayıp içiyorlar.

Kimi tadını sevdiği ve yağ yaktığını bildiği bir otu, bir başka ter attırıcı ot ile birleştiriyor. Kimi ise zararsız olduğu kanıtlanan beş, altı çeşit otu demleme yöntemiyle  içmeyi tercih ediyor. Biz de bu haberi yaparken aynı bilgiden yola çıktık. Çünkü bir arkadaşımızın yakını bu tür bir bitki karışımından oluşturduğu çaylarla iki ayda 5 kilo verdiğini söylüyordu. Acaba  bu  ne kadar mümkündü, karışımların zararları olabilir miydi?

Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz ve uzun yıllardır doğal ürünler satan Elek Gıda Doğal Ürün Marketi sahibi Hatice Yeni bu Yaz kadınların, Zayıflama çayları yerine kendi oluşturdukları karışımları tercih ettiklerini belirtiyor ve bu bitkiler hakkında bilgi veriyor. Hatice Yeni, biberiye, funda, kiraz sapı, rezene, Mısır Püskülü karışından oluşan çayın hiçbir zararı olmadığını ve bu bitkilerin çoğunun idrar söktürücü ve toksun attırıcı özellikler içerdiğini söylüyor. Funda ve Biberiye ise kandaki yağları yakma özelliğine sahip oldukları için ayrıca tercih ediliyor.

Ancak bu çayları hazırlarken bitkilerin kesinlikle kaynatılmaması önemle belirtiliyor. Aksine kaynamış suyun içinde on dakika bekletilerek demlenmesi ve günde bir ya da iki fincandan fazla da tüketilmemesi gerekiyor. Ve bitki kürlerinin iki ay kullanımından sonra da bu küre bir ay ara verilmesi lazım.

Doğal diye çok fazla tüketmeyin


Yeditepe Üniversitesi Farmakoloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Mehveş Ece Genç ise bitkilerin içeriğinde pek çok kimyasal bulunabileceğine dikkat çekiyor ve "bir ilaç haline getirilmedikleri için bitkilerin içindeki bu maddelerden biri sağlığa zararlı olabilir. O nedenle çok içmemek lazım. Bitkidir, doğadandır diye rahatlıkla kullanmak yanlış olur" diyor.
Genç, binlerce aktif kimyasal barındıran bitkiler ancak saflaştırıldığında sonuçtan emin olunabileceğini belirtiyor. Genç'e göre; Kiraz Sapı suyu gerçekten zayıflatıyor olabilir ama buna rağmen çok fazla içmemek ve hatta az miktarda alıp sonuçlarına bakmak lazım.  
 
Bitkiler yağları yakmaz

Bitki evi  firmasının sahibi ve bitkilerle ilgili yedi kitabı yayınlanan H. Kemal Çağın ise  konuya biraz ilginç yaklaşıyor. Çağın, bitkilerin yağ yakma özelliklerinin olmadığını ama idrar söktürücü, ödem artırıcı özelliklerinin yoğun olduğunu ve zayıflamak isteyenlerin, Spor yapmadan sadece bitki çayı içerek zayıflamalarının zor olduğunu belirtiyor.

Çağın: "Popüler kültür ile evrensel kültürün bir arada varolmaya çalıştığı dünyamızda, 300 yıldır üzerinde bilimsel araştırmalar yapılan bitkiler hakkında bugüne kadar binlerce bilimsel makale yayınlandı. Üniversitelerin botanik ve eczacılık bölümleri konu hakkında pek konuşmasa da, Türkiye?de herkesin her konuda bilirkişilik yaparak, bir iddia ile ortaya çıkması inanın konunun uzmanı olan bizleri güldürüyor. Çünkü; aktarlardan başlayarak Türk Dil Kurumu sözlüklerine, ansiklopedilerden devamla şifalı bitkiler üzerine yazılmış kitaplara kadar pek çok kaynakta, bilgiler ya yetersiz ya da yanlış" diyor.

Çağın ile Zayıflama çayları üzerine konuştuk.

Zayıflama sağlayan bitkiler hangileridir ve özellikleri nelerdir?


Zayıflama sağlayan bitkiler; piyasadaki adları ile Atkuyruğu, Sinameki, Ihlamur, Çobanpüskülü, Böğürtlen, Kuşkirazı, Mısır püskülü, Yabangülü, Yeşil çay, Isırgan otudur. Yine sırasıyla, Atkuyruğu; idrar artırıcı, terletici; Sinameki; müshil etkisiyle, Ihlamur; terletici, idrar söktürücü; Çobanpüskülü; piyasadaki adıyla (Mate çayı) idrar arttırıcı ve terletici özelliğiyle, Böğürtlen idrar söktürücü ve terletici ve güçlendirici etkisiyle, Kuşkirazı sapı idrar arttırıcı, meyvesi kanı sulandırıcı ve temizleyici, yaprağı müshil etkisiyle; Mısırpüskülü dişi çiçeklerinin püskülleriyle idrar söktürücü ve taş düşürücü, Yabangülü idrar söktürücü, terletici ve C vitamini ile güçlendirici etkisiyle, Yeşilçay Antioksidan yani kan temizleyici ve Kolesterol düşürücü etkisiyle, Isırganotu ise idrar söktürücü, kan temizleyici, iltihap giderici ve güçlendirici etkisiyle tanınırlar.

Zayıflama sağlayan bitki kombinasyonlarından örnekler verebilir misiniz? Genel olarak, bitkilerin yağ yakma özelliği yoktur. Bir tek silymarin, (safrakesesinin salgıladığı madde gibi parçalayıcı ve karaciğerle direkt bağlantısı olan silymarin) maddesi etkilidir. O da devedikeni türlerinden Meryem ana dikeninde bulunur. Bir de Enginar içindeki Ciarin aynı etkilere haizdir. Kandaki yağı parçalar, bu da kolesterolün düşmesine yol açar. Ayrıca, karaciğerin yağlanmasını önler ve safrakesesini iyileştirir. Bu durumda en iyi kombinasyon egzersiz yapmak olmalıdır. Egzersiz yapmak ve karın doyurmakla beslenmeyi birbirine karıştırmamaktır. Bitkiler ancak ve ancak doğal yaşama biçimleri seçildiğinde destekleyicidir. Örneğin, Japon ayvasında bol miktarda pektin bulunur. Bu madde bir numaralı Kolesterol düşürücüdür; ama sarımsaktaki alliin maddesi de aynı işi yapar.

Veya üzüm çekirdeğindeki oligomerik proantosiyanidin de kan temizleyicidir. Ya da tansiyonu dengeleyecekseniz yeşil mercimekteki choline (tansiyondüşürücü)  ya da karpuz çekirdeğindeki (Citrullus lanatus) cucurbocitrin maddesi kan basıncını düşürücü olarak gayet etkili olabilir. Bu liste uzayıp gider. Bir bitki kombinasyonu olarak, size şimdilik şunu tavsiye edebilirim; sabahları blendırdan geçireceğiniz iki elma, bir nar veya dört  kum havucu, iki sap kereviz, bir avuç maydanoz, 2 Diş Sarımsak dönüşümlü olarak bir haftalık kür olarak içebilirsiniz.

Hangi bitki karışımları zararlıdır?

İçerikleri hakkında bilgi sahibi olmadıklarımız veya yeterli bilgi sahibi olmadıklarımız ya da kullanıcının özel durumlarını bilmeden tavsiye edilenler. (ilaçların prospektüslerinde de şöyle yazar: "Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.") Böylesi körü körüne tavsiyelerle aslında hiçbir şey tüketilmemelidir. Tıpta doze edilen her şey klinik araştırmalardan geçmiş tüm ilaçlar güvenli olarak tüketilebilir. Çünkü; zehir ve panzehir olayını unutmamak gerekir. Yiyeceklerimiz için bile geçerlidir bu kural. Çok yediğimizde zehir, az yediğimizde ise panzehir vazifesi görür gıdalar. Bitkilerden konuşacak olursak, örneğin; Ardıç meyvesi Zayıflama çaylarında kullanılır. İdrar arttırıcı, terletici ve antiseptiktir. Ama uzun süre kullanılırsa, böbrekleri tahriş eder. Ya da müshil etkisiyle bilinen yalancı sinameki  yaprakları %3 oranında infüze edilerek kullanılır; fakat tohumları zehirlidir, kusturucu etki yapar. Yine atkuyruğu diğer adıyla kırkkilitotu içinde salisilik asit, tanen, palustrin, nikotin alkaloitleri taşır. İdrar arttırıcı, taş ve kum düşürücüdür. Zayıflama çaylarında kullanılır. Fakat genç sürgünleri sığır ve atlarda zehirlenmelere yol açar (kurutma ile bu zehirlilik hali geçmez.) Biliyorsunuz ki, nikotin maddesi alkaloit olarak böcek öldürücü ilaçlarda kullanılır. (%1 infüzyon bu bitki için tıbbi olarak öngörülen miktar budur). Nasıl ki, hayatımızda şehirlerde araçlardan aldığımız kurşun yüklü egzoz gazı bizde Felç gibi  sonuçlara yol açıyorsa, bitkilerden de düzenli olarak aldığımız alkaloitler vücudumuzda zaman içinde birikip bizleri hasta edebilir. Tıpkı, kırkkilitotu, atkuyruğundaki nikotin gibi. Fakat Latinlerin "benzer benzeri iyileştirir-Similibar similibus curantur" diye bir deyişi vardır. Bu deyişe göre; yulafın içindeki niyasin  (nikotinik asit) nikotinin zehirli etkisini tesirsiz hale getirebilir. Bu yüzden; yeşil Yulaf mukoza koruyucu ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği ve lifli yapısıyla hemen öne çıkar. Örneğin; Quercetin özelliği ile (Quercetin meşe özü demektir.) Bu öz, iltihap giderici ve kan temizleyicidir.

Bu bitki çayları ne kadar süre ile içilmeli?

Bu tür ürünler tıpkı Antibiyotik tedavisine benzer. Eğer Diş hekiminiz çürüğünüz için bu tedaviyi verdiyse, günde 3 kez sekiz saatte bir 500 mg kullanacaksanız. Bunun gibi bir strateji ile 10 günlük kürler yeterlidir. Örneğin; kolesterole karşı yoğurtotu gibi kan temizleyici bitkilerden biri seçilir. Bu bitkinin içeriği polyphenol asitleri, asperuosid, flavonoid, tanen?den oluşur. Buna göre, sabahları aç karnına bir ölçek taze yoğurtotu ve dokuz ölçek su infüze edilerek içilir veya ısırganotu veya aynısefa.  Ara öğünlerde terletici bitkiler, idrar arttırıcı (örneğin,Böğürtlen çayı; içeriği tanen, organik asitler, meyve asitleri, C vitamini) kuvvetlendirici, terletici ve idrar söktürücü olarak etkili olacaktır. Veya yabangülü ya da ıhlamur gibi.

Zayıflamada en etkili bitkiler hangileridir?

Zayıflamada bence, hem bağışıklık sistemini hem sindirim sistemini koruyucu hem de idrar arttırıcı, kendimizi hafif hissetmemizi sağlayan terletici bitkiler önemlidir. Buna göre; mayıs papatyası; idrar arttırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı, Zencefil (Zingiber officinale) toksin atıcı, sindirimi kolaylaştırıcı, Karahindiba güç verici, kan temizleyici, Ekinezya  bağışıklık sistemini güçlendirici ve kan temizleyici ve son olarak Keten tohumu  sindirimi sistemini koruyucu, yumuşatıcı, karaciğeri destekleyici.
Not: Yalnız ketentohumu kolay küflenen ve bozulan bir ürün olduğu için, tıbbi bitkiler kapsamında eczanelerde satılmalıdır.

Zayıflama çaylarındaki bitkilerin faydaları

Mısır püskülü:
Taş yapıcı idrar yolları hastalıklarında, kalp ödeminde ve başka ödemlerde olduğu kadar, böbrek iltihabı, mesane nezlesi, Romatizma ve gut hastalığında da başarıyla kullanılabilir. Ayrıca, çocukların ve yaşlıların yatağa işeme hallerinde ve böbrek sancılarında da yardımcı olur. Tüm bu rahatsızlıklarda, her 2-3 saatte bir yemek kaşığı dolusu çay alınmalıdır.

Kiraz Sapı:
Meyveleri taze veya kurutulmuş olarak tüketilebilen kiraz idrar söktürücü özelliğiyle, böbreklerin dostu. Vücudu zehirli maddelerden temizliyor. Ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağladığı için Romatizma ve gut hastalıklarıyla eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde de kullanılıyor. Ayrıca yapısında bulunan kinik asit ile böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca Safra Kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olduğu biliniyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya da yardımcı oluyor.
 
Rezene:
Bir kültür bitkisi. Sindirim sistemi kramplarını çözücü etkiye de sahip. Rezene, anasonla eşit oranda karıştırıldığında, hem daha etkili, hem de daha lezzetli olur. Sindirim sorunlarından kaynaklanan baş ağrılarını dindirir. Kısaca ve genellikle, sindirim zorlukları, şişkinlik, iştahsızlık, balgamlanma, adet görme zorlukları, yetersiz Süt salgılama, karaciğer ve safrakesesi rahatsızlıkları, göz kapağı iltihabı ve sinirlilik hallerine karşı başarıyla kullanılabilir.

Funda:
İhtivâ ettiği "ericolin" isimli bir glikozit maddesi, idrar yolları taşlarına karsı idrar söktürücü olarak, sulu hülâsâ halinde kullanılır. Funda ayrıca, ishal ve böbrek taşları tedavisinde kullanılır. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban ve egzamada faydalıdır. Zayıflamak için de kullanıldığı biliniyor.  

Biberiye
Hazımsızlığı giderir. Çarpıntıyı keser. Yarım baş ağrılarını giderir. Baş dönmesini keser. İdrar ve adet söktürür. Safra ifrazatını arttırır.

 

 

 

etiketler: Mısır Püskülü otu, Mısır Püskülü hakkında bilgi, Mısır Püskülü sabununun faydaları, Mısır Püskülü otu şampuanı, mısır püskülü çayı, Mısır Püskülü mucizesi, mısır püskülü yağı, mısır püskülüotu yağı, Mısır Püskülü tohumu, mısır püskülühakkında, Mısır Püskülü nedir, dişi Mısır Püskülü otu, Mısır Püskülü yağı faydaları, Mısır Püskülü yağı yararları, çörek otuın faydaları, mısır püskülü yaprağı, Mısır Püskülü otlu şampuanlar, Mısır Püskülü nerelerde kullanlılır, Mısır Püskülü çayı faydaları, Mısır Püskülü suyu, mısır püskülü zararları, Mısır Püskülü otu zayıflatırmı, mısır püskülüsuyu faydaları, Mısır Püskülü otu saç, mısır püskülüçayının faydaları, mısır püskülü yağının kullanımı, mısır püskülü faydaları, Mısır Püskülü otu kremi, Mısır Püskülü kürü, mısır püskülü çayının zararları, mısır püskülü hapı,  mısır püskülü bitkisi, Mısır Püskülü sabunu, Mısır Püskülü ekstresi, Mısır Püskülü otu sabunu, Mısır Püskülü sabunları, mısır püskülü tohumunun kullanımı, mısır püskülü şampuanı faydaları, Mısır Püskülü bitkisinin özellikleri, Mısır Püskülü çiçek, Mısır Püskülü tohumunun zararları, çörek otuın saça etkisi, mısır püskülü özlü şampuan, Mısır Püskülü hapları, Mısır Püskülü hapı yan etkileri, mısır püskülü otu zayıflama, Mısır Püskülü hapı faydaları, Mısır Püskülü tohumunun yararları, Mısır Püskülü yağının faydaları, Mısır Püskülü hapının faydaları, Mısır Püskülü maskesi,  Mısır Püskülü hapının zararları, çörek otunun saça faydası, Mısır Püskülü otlu tresan, mısır püskülü kapsülü, Mısır Püskülü kökü, Mısır Püskülü otu çayı, mısır püskülü losyonu.. 

 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Bebeklerde Mısır Püskülü Kullanımı Gebelikte Mısır Püskülü
 Gebelikte Mısır Püskülü Kullanımı Hamilelikte Mısır Püskülü
 Hamilelikte Mısır Püskülü İçilirmi Hamilelikte Mısır Püskülü Kullanımı
 Kiraz Sapı Mısır Püskülü Kiraz Sapı Ve Mısır Püskülü İle Zayıflama
 Mısır Püskülü Mısır Püskülü
 Mısır Püskülü Ağacı Mısır Püskülü Ağacı Fidanı
 Mısır Püskülü Ağacı Meyvesi Mısır Püskülü Anlamı
 Mısır Püskülü Anlamı Ne Demektir Mısır Püskülü Anlamı Nedir
 Mısır Püskülü Bebek Mısır Püskülü Bebeklere Faydası
 Mısır Püskülü Bitkisi Mısır Püskülü Bitkisinin Faydaları
 Mısır Püskülü Bitkisinin Zararları Mısır Püskülü Çayı
 Mısır Püskülü Çayı Mısır Püskülü Çayı
 Mısır Püskülü Çayı Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Çayı Neye İyi Gelir
 Mısır Püskülü Çayı Zayıflatırmı Mısır Püskülü Çayının Faydaları
 Mısır Püskülü Çayının Hazırlanışı Mısır Püskülü Çayının Hazırlanışı İbrahim Saraçoğl...
 Mısır Püskülü Çayının Yan Etkileri Mısır Püskülü Çayının Zararları
 Mısır Püskülü Çiçeği Mısır Püskülü Cilde Faydaları
 Mısır Püskülü Cilde Zararları Mısır Püskülü Ekimi
 Mısır Püskülü Ekimi Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Ekstraktı
 Mısır Püskülü Ekstresi Mısır Püskülü Ekstresi Nedir
 Mısır Püskülü Ender Saraç Mısır Püskülü Ender Saraç Yorumu
 Mısır Püskülü Etkileri Mısır Püskülü Extract
 Mısır Püskülü Faydaları Mısır Püskülü Faydaları
 Mısır Püskülü Faydaları Mısır Püskülü Faydaları
 Mısır Püskülü Faydaları Ahmet Maranki Mısır Püskülü Faydaları İbrahim Saraçoğlu...
 Mısır Püskülü Faydaları Nelerdir Mısır Püskülü Faydaları Ömer Coşkun
 Mısır Püskülü Faydaları Ve Kullanımı Mısır Püskülü Faydaları Ve Nasıl Kullanılır...
 Mısır Püskülü Faydaları Ve Zararları Mısır Püskülü Fiyatı
 Mısır Püskülü Fiyatları Mısır Püskülü Gargarası
 Mısır Püskülü Hakkında Bilgi Mısır Püskülü Hakkında Bilgiler
 Mısır Püskülü Hakkında Bilgiler Nelerdir Mısır Püskülü Hangi Hastalıklara İyi Gelir
 Mısır Püskülü Hangi Hastalıklarda Kullanılır... Mısır Püskülü Hapı
 Mısır Püskülü Hapı Faydaları Mısır Püskülü Hapının Faydaları
 Mısır Püskülü Hapının Zararları Mısır Püskülü Hapları
 Mısır Püskülü Hazırlanışı Mısır Püskülü İçerikli Ürünler
 Mısır Püskülü İlacı Mısır Püskülü İle İlgili Bilgi
 Mısır Püskülü İle İlgili Bilgiler Mısır Püskülü İle İlgili Bilgiler Nelerdir
 Mısır Püskülü İle Zayıflama Mısır Püskülü İle Zayıflayanların Yorumları...
 Mısır Püskülü Jeli Mısır Püskülü Kapsül
 Mısır Püskülü Kapsülü Mısır Püskülü Karışımlı Bitkisel Çay
 Mısır Püskülü Kiraz Sapı Mısır Püskülü Kiraz Sapı Avakado Yaprağı
 Mısır Püskülü Kökü Mısır Püskülü Kökü Suyu
 Mısır Püskülü Kökünün Faydaları Mısır Püskülü Kremi
 Mısır Püskülü Kremi Faydaları Mısır Püskülü Kreminin Faydaları
 Mısır Püskülü Kullananlar Mısır Püskülü Kullanıldığı Yerler
 Mısır Püskülü Kullanım Şekli Mısır Püskülü Kullanımı
 Mısır Püskülü Kürü Mısır Püskülü Kürü
 Mısır Püskülü Kürü Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Kürü Nedir
 Mısır Püskülü Kürünün Faydaları Mısır Püskülü Kurusu
 Mısır Püskülü Lifi Mısır Püskülü Macunu
 Mısır Püskülü Macunu Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Merhemi
 Mısır Püskülü Meyvesi Mısır Püskülü Nasıl Demlenir
 Mısır Püskülü Nasıl Hazırlanır Mısır Püskülü Nasıl İçilir
 Mısır Püskülü Nasıl Kaynatılır Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır
 Mısır Püskülü Nasıl Kullanılır Mısır Püskülü Nasıl Kurutulur
 Mısır Püskülü Nasıl Kurutulur Mısır Püskülü Nasıl Tüketilir
 Mısır Püskülü Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Nasıl Zayıflatıyor
 Mısır Püskülü Ne Demek Mısır Püskülü Ne Demektir
 Mısır Püskülü Ne İşe Yarar Mısır Püskülü Ne İşe Yarar
 Mısır Püskülü Nedir Mısır Püskülü Nelere İyi Gelir
 Mısır Püskülü Nerede Bulunur Mısır Püskülü Nerede Yetişir
 Mısır Püskülü Nerelerde Kullanılır Mısır Püskülü Neye İyi Gelir
 Mısır Püskülü Neye Yarar Mısır Püskülü Neye Yarar
 Mısır Püskülü Otu Mısır Püskülü Otu Çayı
 Mısır Püskülü Otu Faydaları Mısır Püskülü Otu Kökü
 Mısır Püskülü Otu Kullanımı Mısır Püskülü Otu Ne İşe Yarar
 Mısır Püskülü Otu Nedir Mısır Püskülü Otu Nerede Yetişir
 Mısır Püskülü Otu Zararları Mısır Püskülü Otu Zayıflatırmı
 Mısır Püskülü Otunun Faydaları Mısır Püskülü Otunun Yararları
 Mısır Püskülü Otunun Zararları Mısır Püskülü Özellikleri
 Mısır Püskülü Plus Mısır Püskülü Reçinesi
 Mısır Püskülü Saça Faydaları Mısır Püskülü Saça Nasıl Uygulanır
 Mısır Püskülü Şampuanı Mısır Püskülü Sirkesi
 Mısır Püskülü Sirkesi Nasıl Yapılır Mısır Püskülü Sirkesinin Faydaları
 Mısır Püskülü Solgar Mısır Püskülü Suyu
 Mısır Püskülü Suyu Mısır Püskülü Suyunun Faydaları
 Mısır Püskülü Suyunun Zararları Mısır Püskülü Tableti
 Mısır Püskülü Tanımı Mısır Püskülü Tanımı Nedir
 Mısır Püskülü Tohumu Mısır Püskülü Tohumu Faydaları
 Mısır Püskülü Tohumu Kullananlar Mısır Püskülü Tohumu Nasıl Kullanılır
 Mısır Püskülü Tohumu Yağı Faydaları Mısır Püskülü Tohumu Zararları
 Mısır Püskülü Tozu Mısır Püskülü Tütsüsü
 Mısır Püskülü Üretimi Mısır Püskülü Ve Faydaları
 Mısır Püskülü Ve Kiraz Sapı Mısır Püskülü Yağı
 Mısır Püskülü Yağı Faydaları Ve Kullanımı... Mısır Püskülü Yağı Kullanımı
 Mısır Püskülü Yağı Nasıl Kullanılır Mısır Püskülü Yağı Nasıl Yapılır
 Mısır Püskülü Yağı Ne İşe Yarar Mısır Püskülü Yağı Zayıflatırmı
 Mısır Püskülü Yağının Cilde Faydaları Mısır Püskülü Yağının Faydaları
 Mısır Püskülü Yağının Faydaları Ve Kullanımı... Mısır Püskülü Yağının Saça Faydaları
 Mısır Püskülü Yağının Zararları Mısır Püskülü Yan Etkileri
 Mısır Püskülü Yanetkileri Mısır Püskülü Yaprağı
 Mısır Püskülü Yaprağının Faydaları Mısır Püskülü Yararları
 Mısır Püskülü Yetiştiriciliği Mısır Püskülü Zararları
 Mısır Püskülü Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır... Mısır Püskülü Zayıflatırmı
 Mısır Püskülü Zayıflatırmı Mısır Püskülü Zayıflayanların Yorumları
 Mısır Püskülünün Anlamı Mısır Püskülünün Anlamı Nedir
 Mısır Püskülünün Faydaları Mısır Püskülünün Faydaları Nelerdir
 Mısır Püskülünün Kullanımı Mısır Püskülünün Özellikleri
 Mısır Püskülünün Saça Faydaları Mısır Püskülünün Tanımı
 Mısır Püskülünün Tanımı Nedir Mısır Püskülünün Yan Etkileri
 Mısır Püskülünün Yararları Mısır Püskülünün Zararları
 Tıbbi Mısır Püskülü

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.