Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kiraz Sapı Nasıl Zayıflatır
Kiraz Sapı Nasıl Zayıflatır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kiraz Sapı Nasıl Zayıflatır :

Çoğu soruna çare olan kiraz sapı idrar söktürücü etkisi ile tam bir böbrek dostudur. Aynı zamanda eklemlerdeki kireçlenmelere damar sertliğine iyi geldiği biliniyor. Ek olarak bronşit, gut ve romatizmal hastalıklarda tüketilmesi öneriliyor. İdrar yolu enfeksiyonunda etkilidir.

Gölgede kurutulmuş olan kiraz sapları çay demler gibi demlenip tüketildiğinde bazı hastalıklara çare oluyor. Gerekirse saplar doğranıp gir gece suyun içinde bekletilerek yumuşatılıyor.

Bir küçük kase kiraz sapına bir litre su ekleyip kaynatılarak yapılan çaydan 3-4 fincan içmek gerekiyor. Demlenen kiraz sapı çayı günde iki kez olacak şekilde el ve ayaklara da uygulanıldığında fayda sağlıyor.

Mısır Püskülü ve ayrık otuyla birlikte demlenen kiraz sapı ayak ve karındaki şişkinliklerin giderilmesine yardımcı oluyor. Arpa ile birlikte kaynatıldığında ise idrar söktürücü etkisi artıyor. Kiraz sapı çayı vücutta biriken ödemi atarak bir nevi Zayıflama sağlıyor. Günde sabah öğlen ve akşam birer fincan kiraz sapı çayı içerek vücudunuzda oluşan ödemlerden kurtulabilirsiniz. Böylece olduğunuzdan birkaç kilo zayıf görünmeniz mümkün.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kiraz

Sapı

Nasıl

Zayıflatır