Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kiraz Sapı Çayının Zararları
Kiraz Sapı Çayının Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kiraz Sapı Çayının Zararları :

Kiraz çağımızın hastalığı olan strese iyi geliyor Menopoz dönemi rahatsızlıklarında faydalıdır İdrar söktürücü özelliğinden ötürü kiraz böbreklerin dostudur vücudu zehirli maddelerden arındırır Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlamasından dolayı romatizmal rahatsızlıklara gut hastalığına eklem kireçlenmesine ve damar sertliğine iyi gelmektedir İçeriğinde bulunan kinik asit sayesinde böbreklerin taş ve kum yapmasını önler ve böbreklerde taş kum varsa zamanla döktürür ayrıca Safra Kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olur.

Kiraz Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağladığı için dolaylı olarak zayıflamaya da faydalıdır Kandaki zararlı maddelerin vücuttan atılmasını ve kanın temizlenmesini Sağlar Yüzde oluşan sivilcelerin yok edilmesine yardımcı olur Kiraz suyu yüz ve boyuna sürülürse kırışıklıkları giderir ve kırışık oluşumunu engeller Karaciğerimizin dostu olan kiraz hastalıklar aşırı ilaç tüketimi ve zehirlenmeler sonucu zorlanan karaciğerin yükünü hafifleterek iyileşmesine yardımcı oluyor İçeriğindeki bol fosfor sayesinde sinirleri kuvvetlendiriyor A vitamini kaynağı olmasından ve karoten içermesinden dolayı gözlerin dostudur Kiraz ağrıların dindirilmesinde aspirinden daha Faydalıdır.

Kiraz Sapı
Kiraz sapları en çok idrar yolları enfeksiyonları için tercih edilmektedir Kiraz sapı çayı vücuttaki ödemlerin atılmasında da oldukça etkilidir Kiraz Sapı idrar söktürücü özelliğiyle de bilinmektedir Eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde kullanılmaktadır Kirazın sapları idrar söktürücü olarak kullanıldığı gibi bronşite karşı da kullanılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Seda Demirdağkiraz sapını üre yüksekliği için kullanacağım . böbreklerim yeterince çalışmıyor diyalize girmek istemiyorum . her gün tüketmemde bir sakınca varmı acaba. iyi olalım diye yanlış şeyler yapmayalım . böbrek hastası için uygun sanırım
  • Kiraz

    Sapı

    Çayının

    Zararları