Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır
Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır :

İdrar söktürücü ve kilo verdirme özelliği olan kiraz sapı çayının hazırlanışı hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır.

Kiraz Sapı Çayı, dedelerimizden ve ninelerimizden miraz bir bitkisel iksir. Kirazın sapının artık sadece çöpleri doldurduğu günümüzde, ne acıdır ki doğanın bizlere bahşettiği sağlık ve şifa kaynaklarını belki bilmeden belki de bilerek heba ediyoruz. Kiraz sapından elde edilen kiraz sapı çayı, ödem atıcı, idrar söktürücü, metabolizmayı hızlandırıcı ve elbette kilo verdirici zayıflatan etkileri içerisinde taşımaktadır. Zayıflama diyetleri ile birlikte kiraz sapı çayı zayıflama kürü uygulandığında oldukça etkili bir bitkisel zayıflama etkisi yapmaktadır.

Kiraz sapı çayı aç kalmadan, halsizlik ve uzun süre diyet listesi uygulamanın oluşturacağı bitkinlik gibi sorunlarla uğraşmadan kolay yoldan kilo vermenin doğal yöntemidir. Şu ana kadar hiç bir meyve sapı, kiraz sapı kadar şifavi etkileri taşıdığı ortaya konulamamıştır. Bu nedenle hazır kiraz mevsiminde iken kiraz sapını kurutarak kışa saklamanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi kiraz sapı çayı faydaları nelerdir, kiraz sapı çayı nasıl yapılır gibi sorulara yanıt teşkil edecek yazımızı sizlerle paylaşalım. Dertlerin devası olan kiraz sapı idrar söktürücü etkisiyle de böbreklerimize dostdur.

Kiraz Sapları
Kiraz sapları ürik asit ve ürat tuzlarının vücudumuzdan atılması için etkili olduğundan Romatizma ve gut hastalıkları ile eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisi için ve aynı zamanda idrar söktürücü olduğu gibi bronşite karşı da kullanılmaktadır.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır ?
Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenmesi beklenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menopoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok faydalıdır.

Genel olarak kiraz sapının yararlarını sıralamak gerekirse,
- İdrar söktürücü etkiye sahiptir.
- Böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur.
- İdrar yollarında yaşanan enfeksiyonlarda kullanılmaktadır.
- Sistite faydalıdır.
- Ödem dağıtıcı etkiye sahiptir.
- Vücutta fazla suyun atılmasına yardımcı olur.
- Böbrek Taşı ve kumunda, ağrılı böbrek rahatsızlıklarında etkilidir.
- Yüksek tansiyona karşı yararlı bir etkiye sahiptir.

İşte yukarıda sayılı olan özellikleri dışında kiraz sapının diyetisyenler tarafından zayıflamak isteyenlere sıkça tavsiye edilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Güldan ÇeşmeMrb kiraz sapı çayını nasıl yapabilirim zayıflamada etkiliymiş ne kadar kullansam faydasını görürüm bi yardımcı olursanız sevinirim
 • Kiraz

  Sapı

  Çayı

  Nasıl

  Yapılır

  Hakkında

  Bilgiler.