Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Kına Kına Otunun Faydaları
Yeşilex Alıç Ekstraktı 550 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

15168
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Kına Kına Otunun Faydaları
Kına Kına Otunun Faydaları :

Kına kına otu, Güney Amerika''nın yukarı taraflarındaki dağ silsilelerinde özellikle Venezüella, Kolombiya, Ekvator, Peru ve Bolivya''da yetişir. Bundan başka Jamaika, Java, Tayland ve Hindistan''da da tıbbi değerinin anlaşılması üzerine yetiştirilmeye başlanmıştır. Kına kına bitkisinin odunlarının kabukları kullanılan kısımdır. Bitkinin toprak üstü kısımları kesilerek kısa bir müddet kurumaya terk edilir ve sonra bu odunların kabukları soyularak kınakına kabuğu elde edilir. Kullanılacağı zaman toz haline getirilir.

Sıtma hastalığının ünlü bir ilacı olan kınakına ağacının kabuklarında bu etkilidir. Kinin sıtma ilaçlarının en eskisidir.Sıtmaya sebep olan plasmodium parazitini öldürücüdür.Kinin santral sinir sistemine etki yaparak hafif derecede Ağrı Kesici ve ateş düşürücü rol oynar. Hafif kas ve eklem ağrılarını giderebilir, şiddetli ağrıları geçiremez. Kınakına kabuğu damarları genişleterek tansiyonu düşürür ve kalpteki elektriksel iletimi baskılayarak bazı ritim bozukluklarını (Aritmi) düzeltebilir. Özellikle miyadmdaki gebelerde rahim kaslarını kasarak doğum ağrılarını başlatır.

Gebeliğin erken dönemlerinde düşük yaptırma etkisi çok zayıf olup, ayrıca bebekte anormalliklere neden olabileceğinden bu şekilde kullanım hatalıdır. Kinin acı lezzetli olduğundan iştah açıcı, gribal hastalıklarda kuvvet verici olarak kullanılabilir. Oldukça güçlü tahriş edici etkiye sahip olan kinin deriyi kızartır. Kınakına işçilerinde deri hastalıkları sıktır.Kininin yan etkileri görme ve işitme bozukluklarıdır.

Kına Kına Otunun Faydaları
- İştahsızlık yararlıdır.
- Sindirim bozukluklarına iyi gelir.
- şişkinlik ve hazımsızlığa karşı kullanılır.
- Dermansızlık ve halsizlik gibi durumlarda vücudu kuvvetlendirici ve dinçleştirici özelliği vardır.
- Ateş düşürür.
- Nevralji, sıtma, grip, bulaşıcı hastalıklarda da fayda sağlar.
- Kalp ağrıları, kalp çarpıntısı gibi hallerde kullanılır.
- Kansızlık için çekirdekli kara üzüm kurusu ile kaynatılıp içilirse çok iyi gelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ergün Malkoçmerhabalar benim eklemlerimde özellikler dizlerimde çok fazla ağrı var konuyla ilgili nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim ? Bu konuda bilgilendirir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Teşekkür ederim , İyi çalışmalar .
  • Kına

    Kına

    Otunun

    Faydaları