Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Keten Tohumu Zayıflayanların Yorumları
Keten Tohumu Zayıflayanların Yorumları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Keten Tohumu Zayıflayanların Yorumları :

Keten Tohumu Zayıflayanaların Yorumları
Keten Tohumu Zayıflama hapları ve zayıflama kapsülleri arasında tamamen bitkisel içeriğe sahip orjinal zayıflama haplarını olabildiğince tanıtmaya çalışıyoruz. Bunların arasında kilo vermeye yardımcı özel Keten Tohumu “Keten Tohumu” içerikli bir zayıflama hapı da bulunmakta. İşte bu zayıflama hapı ile sizde kısa süre de en hızlı yollar ile kilo verebileceksiniz. Bunu biz demiyoruz kullananlar diyor, şimdi daha önce Keten Tohumu kullanan kişilerin yorumlarını bırakabileceği 2011 kullanıcı yorumlarını açmış bulunduk.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Biyokimya Klinik Şefi Prof. Dr. Necat Yılmaz, acı kırmızı biberde yoğun olarak bulunan alkaloit madde kapsaisinin, kanser başta olmak üzere birçok sağlık sorununda olumlu etkiye sahip olduğunu daha önce tespit ettiklerini ifade etti.

Prof. Dr. Yılmaz, Örneğin ağrı kesici ve iltihap çözücü etkisini P- maddesi, kanser önleyici etkisini ise içindeki kırmızı karotenoid maddesi sağlıyor. Ayrıca kırmızı biber, Kolesterol düşürücü, mide asidini düzenleyici ve mikrop öldürücü etkilere sahip. Sanıldığının aksine kırmızı biber zayıflatıcı etki de gösteriyor.

Kırmızı biberin içerisinde acı lezzetini veren kapsaisin isimli maddenin vücuttaki yağ metabolizmasını artırarak zayıflamada yararlı olabileceği ilk olarak Japon araştırıcıların dikkatini çekmiş.

Kapsaisin sempatik sinir sistemi uyararak adrenal medulladan kateşolaminlerin salgılanmasını sağlamakta ve bu suretle enerji ve yağ metabolizmasını artırdığı ileri sürülmektedir. Kırmızı biberin (yenilen miktarla orantılı olarak) yemek sonrası metabolizmayı hızlandırarak besinlerin yakılmasını uyarabileceği, iştahı baskılayarak alınan enerji miktarını azaltabileceği ve bu suretle vücuttaki yağ miktarını azalmasını sağlayabileceği düşünülmektedir.

Yemekle alınan yağlar, taşıdığı yoğun enerjiye karşılık doygunluk yaratma kapasitesi düşük olduğundan obezite oluşumunda önemli bir etkendir. Dolayısıyla kırmızı biberin yağ metabolizmasını hızlandırması obezite oluşumunun engellenmesi ve tedavisi bakımından yararlı olabilmesi muhtemeldir. Bu konuda Japon araştırıcılar tarafından yürütülen klinik çalışmalarda kırmızı biberin iştahı baskıladığı, toplam alınan besin miktarında azalmayı sağladığı ve enerji sarfiyatını artırdığı sonucuna varılmıştır.

Daha sonra yürütülen bir çalışmada ise gönüllülerin bir kısmına kırmızı biberin etkili maddesi kapsaisin kapsül halinde yutturularak doğrudan mide-bağırsak sistemine gitmesi sağlanırken, diğer bir kısmına ise kapsaisin domates suyu içerisine ilave edilerek verilmiş.

Sonuçta, alınan enerji miktarının kapsaisinin domates suyu içerisinde verilmesiyle daha belirgin bir şekilde azaldığı gözlenmiş. Yani kapsaisin ağızdan temasla verildiğinde iştahı daha yüksek oranda (yüzde 25-30 kadar) baskılamış.Benzer bir sonuç bir başka grup araştırıcı tarafından da aynı yıl içerisinde yayınlanan çalışmada ortaya konuluyor.

Bu çalışmada ise erkek gönüllülere değişen acılıkta kırmızı biberli çorba ve boş kapsül (plasebo kapsül), diğer gruba ise kırmızı biber içermeyen çorbayla (plasebo çorba) birlikte kapsaisin taşıyan kapsül verilmiş. Deney sonucunda kırmızı biberli çorba verilen gönüllülerde kırmızı biber miktarı arttıkça iştahı baskıladığı tespit edilmiş. Yani kırmızı biberin iştahı kesici etkisinin ağız yoluyla alındığında sempatik sinir sistemini uyarmasına bağlı olabileceği sonucuna varılmış.

Kırmızı biberin, günlük hayatta zayıflamada etkin bir şekilde kullanılabilmesi oldukça zordur, çünkü yeter miktarda zayıflatabilmesi için direkt ağız yoluyla alınması veya yemeklere çok bol miktarlarda katılması gerekir, bu ise pek mümkün değildir, çünkü bu kadar çok direkt biber kullanımı faydadan çok zarar getirir.

Bunun yerine biberin etken maddesi kapsaisin içeren eczane veya aktarlarda bulabileceğiniz biber haplarını kullamanızı öneririz , bunlar yüksek oranda biberin ihtiva ettiği kadar kapsaisini içeriğinde barındırabildiklerinden günlük biber kullanımınızı oldukça pratikleştirmektdirler.(not: çinden ithal edilen veya yurt dışından geldiği söylenen ama bir çoğu kaçak şekilde ülke içinde satılan içerisinde sibutramin gibi çeşitli yasaklı kimyasallarda barındırabilen bu yabancı menşeli ürünler yerine, yerli üretim olanlarını tercih etmenizi öneririz çünkü bu ürünler bakanlık kontrolünde ve denetiminde üretildiğinden ve üretici firması belli olduğundan, yerli üreticiler bu konuda çok daha hassas davranmaktadırlar.)

Bizim önerimiz ise biberin yanında mutlaka öğütülmüş keten tohumuyla birlikte kullanılması , çünkü metabolizmayı hızlandırma etkisi ön planda olarak zayıflatan biber, keten tohumunun tok tutucu özelliğiyle birleştiğinde mükemmel bir ikili oluyor ve gözle görülür ve hızlı bir kilo kaybı sağlıyor.

Ayrıca keten tohumu omega 3 ve omega 6 omega 9 gibi diğer besinlerde az bulunan ve vücut için önemli yağ asitleri içerir. Keten tohumu oldukça lifli bir tohum olduğundan tokluk hissi verir ve sindirimi problemlerini azaltarak sindirim sistemini düzenler.(not: keten tohumu sabah ve akşamları yemeklerden yarım saat önce bir kase yoğurtun içerisine bir çorba kaşığı katılarak yenilir.)

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Keten

Tohumu

Zayıflayanların

Yorumları