Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kereviz Yaprağının Faydaları
Kereviz Yaprağının Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kereviz Yaprağının Faydaları

Cinsel hayatın düzeni, Stres ve kanser için oldukça etkili olan kereviz yaprakları hakkındaki sizin için hazırlamış olduğumuz makalemiz aşağıdadır.

Kereviz Bitkisi


Kereviz, (Apium graveolens dulce), maydanozgiller familyasından, oldukça besleyici bir sebzedir. 2 yıllık bir bitkidir. Kereviz A, B ve C vitaminleri ile fosfor, çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini içerir.

Kerevizin Yapraklarının Faydaları Nelerdir?

Karaciğer şişliğini ve sarılığı giderir. Siroz hastaları için destekleyicidir. Aynı zamanda siroz hastalığını önleyicidir. Hetatit B ve C hastalarının siroz tehlikesine karşı haftada bir defa kür şeklinde kullanılmasını İbrahim Saraçoğlu tavsiye ediyor. Karaciğer dostu bitkiler arasında İbrahim Saraçoğlu onu bir numaraya koymaktadır.

Kereviz cinsel gücü ve isteği arttırır, iktidarsızlığı giderir. Romatizma ve gut şikâyetlerini azaltır. İbrahim Saraçoğlu gut hastalığı tedavisi için kereviz kürü önermektedir.

Kereviz Hakkında

Kereviz tohumunun adet kanamalarını tetikleyici etkisi vardır. Kereviz baş ve yaprak olarak ne kadar çiğ yenirse o kadar faydası fazla olur. Mideyi kuvvetlendiren kereviz, iştah açar, kanı pislikten temizler. Karaciğere faydası bilinir, şişkinliğini giderir. Safra ifrazatını normale sokar. Böbrekleri çalıştırır, vücutta birikmiş fazla suyu idrar yoluyla dışarı atar. Ses kısıklığına iyi gelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kereviz

Yaprağının

Faydaları