Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Keçiboynuzu Özü Faydaları
Yeşilex Keçi Boynuzu Ekstraktı 600 mg (60 Kapsül)
68,00 TL
Ürün Fiyatı

5011
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

95368
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

65778
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Keçiboynuzu Özü Faydaları
Keçiboynuzu Özü Faydaları :

Keçiboynuzu: Baklagiller familyasından; Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz havzasında yetişer. Meyvesi 10-20 cm boyunda, yassı, etli, açılmayan ve koyu renklidir. İçeriğinde yağ, sakkaroz, glikoz, selüloz ve azotlu bileşikler vardır. Çiğ yendiği gibi reçel ve likör de yapılır. 8-10 metre yüksekliğinde, daima yeşil kalan bir ağaç olan keçiboynuzu bitkisi siyah boynuz şeklinde meyvelere sahiptir.

Oldukça besleyici ve farklı tadıyla özel bir besin olan keçiboynuzu, harnup olarak da bilinir. A, B ve E vitaminleri ile bol miktarda potasyum, kalsiyum ve fosfor içerir. Keçiboynuzu ve pekmezi yüksek besin değeri ile özellikle zayıflık çekenlere ve gelişim çağındaki çocuklara oldukça faydalı bir besindir.

Yetiştirildiği Yerler: Vatanı doğu Akdeniz ülkeleri olup, buradan önce Hindistan, Brezilya, Arjantin, Avusturalya, ABD, doğu ve güney Afrika ülkelerinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Türkiye‘nin ise Akdeniz ve Eğe bölgesinin sahil şeridinde yabani olarak yetişir.

İçeriği: Keçiboynuzunun ortalama %35 i düşük moleküler yapılı karbonhidratlardan oluşur. Gallik asitte vardır. Yine yaklaşık %40 ı yüksek moleküler yapılı nışastadan oluşur. Yağ oranı ise oldukça düşük olup ancak %1 dir.

Direk ateşle temas etmediği için kanserojen bir madde olan karamel oluşmamaktadır. Kaynama derecesi 50 C'yi geçmediğinden insan vücuduna gerekli olan mineral madde ve aminoasitlerde kayıp görülmemektedir. Pekmez yapımında çökeltici olarak toprak vs. ve kimyasal enzimler üretim sırasında asla kullanılmamaktadır.

Faydaları: Kolesterolü düşürür. Cinsel gücü artırır. (afrodizyaktır) Viagra' dan üstün ve kalıcı etkileri vardır. Nefes darlığına, Astım ve bronşite iyi gelir, öksürüğü önler. Kalp damarlarını açar, kalbi rahatlatır. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Yüksek miktarda fosfor, potasyum ve kalsiyum içerdiğinden çocukların kemik ve zeka gelişiminde önemli rol oynar. Karaciğeri takviye eder, sarılığa iyi gelir. İçerdiği aminoasit miktarında kayıp olmadığından kan yapıcı özelliği çok fazladır. Hafıza ve dikkati güçlendirir, zihni açar. Sinirleri gevşeterek stresi önler. Göğsü yumuşatıp akciğeri temizler. Diş ve dişeti hastalıklarını, el ve ayak titremelerini önlenmesine yardımcı olur. Yaşlılıktan ileri gelen birçok soruna iyi gelir.

Kullanımı: Yetişkinlerde sabah akşam aç karnına 2-3 yemek kaşığı, çocuklarda kahvaltıda 1-2 yemek kaşığı, bebeklerde kahvaltıda 2 çay kaşığı verilmesi önerilir. Ayrıca su ile karıştırılıp meyve suyu gibi içilebileceği gibi tahin ile karıştırılarak tüketilebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Bilal Aykeçi boynuzu balgam sökmeyede yardımcı akciger kanseri olan biri keçi boynuzu kullanabilir mi. kanser başlangıç aşamasında en azından biraz rahatlatır diye düşündük . siz bu konuda ne derseiniz. cevaplarmıısnız lütfen. yada farklı bir öneriniz olaibilir mi . yeterki sonuç alalaım. iyi akşamlar
 • Zehra Akyarkeçiboynuzu özü saçlara iyi gelir mi? teşekkürler
 • Şifa MarketEvet bir çok faydası vardır.
 • Gülsüm Keskin Erkeçi boynuzu tüketildğinde kilo aldırıymu
 • Şifa MarketKeçi boynuzu kapsülü nefes darlığına çok etkili olan keçiboynuzu bronşları açar. Ğöğsü yumuşatır ve ğöğüs ağrılarısını azaltır. Balgamı ve öksürüğü keser. Astımda faydalıdır. Mide ve bağırsak hastalıklarında ,kilo aldırmada yardımcı bitkisel gıda takviyesidir. Lütfen detaylı bilgi için linke tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Hm karacğer ve şeker hastası kullanabilirmi
 • Şifa MarketEvet kullanabılırsınız. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/keciboynuzu-ozu-650-gr.html
 • Serpil Bayrakkeçiboynuzu özünü bebeğim var 8 aylık nasıl şekilde ne kadar vermeliyim
 • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • Keçiboynuzu

  Özü

  Faydaları