Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Keçi Boynuzu Pekmezi
Keçi Boynuzu Pekmezi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Keçi Boynuzu Pekmezi :

Keçiboynuzu (Harnup) ve keçiboynuzu pekmezinin faydaları, yararları.

Ağrı kesici, antiseptik, bağışıklık güçlendiricidir.
Akciğer kanserinin engellenmesinde faydalıdır.
Akciğer ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.
Anne sütünü artırır.
Bağırsak parazitlerini dışarı atar.
Bağırsak rahatsızlığına, mide ve bağırsak gazlarına karşı iyi gelir.
Balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, nefes darlığına karşı faydalıdır.
Cinsel gücü artırır, iktidarsızlığa iyi gelir.
Çocukların soğuk almasını engeller.
Çocuklar da kemik gelişimine ve boy uzamasına faydalıdır.
Diş ve diş etine faydalıdır.
Kabızlığa ve ishale iyi gelir.
Kalbi destekler.
Kalsiyum bakımından zengindir.
Kansızlığa iyi gelir.
Kemik erimesine iyi gelir.
Mideye kuvvet verir.
Nefes darlığına karşı etkilidir.
Öksürük ve gribe iyi gelir.
Soğuk algınlığına iyi gelir.
Sperm sayısını artırır.
Tansiyona iyi gelir.

Not:
Şeker hastalarının keçiboynuzu pekmezini kullanmamaları ve doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİNİN FAYDALARI, YARARLARI


Keçi boynuzunun (harnup) insan sağlığına onlarca faydası olmakla beraber en ön plana çıkan faydaları nefes yollarına dolayısı ile nefes darlığına ve buna bağlı rahatsızlıklara olan faydasıdır. Bunun sebebi ise keçiboynuzunun içerisindeki etken maddelerin başka hiç bir bitkide bulunmamasıdır. Ayrıca keçiboynuzu içerisinde bulunan bu madde o kadar güçlüdür ki, bir çok alerjiye bağlı astım hastalıklarında da son derece etkilidir. Belirtilen raporlara göre bu astım hastalıklarında kullanımın hemen ardından fayda görüldüğü yönündedir.

Alerjik nefes darlığı çeken bir çok kronik hasta da keçiboynuzu kullanımının hemen ardından iyileşme görüldüğü ve bu iyileşmenin kalıcı olduğu bilimsel çevrelerce gözlemlenmiş ve rapor edilmiştir. Ayrıca özellikle çocuklarda görülen öksürük krizlerinde de keçiboynuzunun yararları azımsanamayacak kadar görülmektedir. Bunun yanı sıra guatr rahatsızlığından muzdarip bir çok insanın bu bitki ile rahatladığını ve hastalıklarının iyileşme yönünde seyrettikleri belirtimiştir. Keçi boynuzu faydaları sayılırken atlanılmaması gereken en önemli noktalardan birisi bu bitkinin kansere olan olumlu etkisidir. Unutulmamalıdır ki, keçiboynuzu kansere yakalandıkatn sonra değil yakalanmamak için çok etken bir bitkidir. Bir çok yararlı bitki tedavisinde olduğu gibi önlem almak ve kurtulmak farklı şeylerdir ve keçiboynuzu düzenli kullanım ile kanser riskini en aza indirmektedir. Keçi boynuzu pekmezi yararları açısından başka bir bitki ile kıyaslanamayacak kadar öndedir.

İnsan vücudunda bulunan OGG1 adlı enzim vücudun kansere karşı direncini arttırmaktadır ve keçiboynuzu bu enzimin aktive edilmesini sağlar. Bu sayede vücut kansere karşı dirençli olur ve hastalığa yakalanma riski doğal yoldan azaltılmış olur. OGG1 enzimini aktive eden daha başka bitkiler bulunmasına rağmen gerek pekmezinin bulunması gerekse halk arasında ve tıp Dünyasında ki ünü ile keçiboynuzu daha fazla tercih edilmektedir. Son zamanlardaki istatistikler gösteriyorki insanların keçiboynuzuna olan ilgisi artmıştır.

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ VE AKCİĞER KANSERİNE KARŞI FAYDALARI, YARARLARI.


İçeriğinde yoğun şekilde bulunan etken maddelerden dolayı insan vücodundaki OGG1 enzimlerini aktive ederek kansere karşı doğal bir kalkan oluşturan keçiboynuzu pekmezi bu hastalığa ağır bir şekilde yakalandıktan sonra değil bu hastalığa yakalanmadan önce düzenli olarak kullanmak gereklidir. Amaç kansere karşı vücut direncini sağlayan OGG1 in aktive edilmesi ve direncin artırılmasıdır. Bilindiği gibi gelişen teknolojiler özellikle de iletişim teknolojileri yanında bir çok sağlık problemlerini de getirmekte ve hemen her gün medya da bu konu tartışılmaktadır. Korkulan o ki, bu rahatsızlıklara zaman zaman yenilerinin katılması kaçınılmaz gibi görünmektedir. Bu ve benzeri risklere karşı kimyasal uygulamalar yerine keçiboynuzu pekmezi gibi yüzde yüz doğal bir ürün kullanımı son derece yerinde bir savunma olacaktır.

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİNİN AFRODİZYAK FAYDALARI, YARARLARI.

Keçi boynuzu pekmezi yararları için bir örnek olarak erkeklerdeki iktidarsızlık sorunlarına karşı keçiboynuzu özellikle Anadolu da uzun zamandır kullanılmakta ve bu konuda başarılı olduğu bilinmektedir. Keçiboynuzu pekmezi ve Afrodizyak faydaları anlatılırken bilimsel bir gerçek ile bu konuya destek vermek gerekir ki, o da bu bitkinin hem hareketli sperm saysını artırdığı hem de spermlerin kalitesini yükseltmesidir. Bu konu sadece bir varsayım değil bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Keçiboynuzu pekmezinin faydaları ve bu faydalarından azami faydalanmak için mutlaka kullanım tavsiyelerini uygulayınız.

KEÇİBOYNUZU PEKMEZİNİN FAYDALARI VE UYARILAR

Tıp, gerek kanser gerekse yukarıda sözü edilen bir çok rahatsızlığa karşı gelişmiş teknoloji ile elbette çareler üretmektedir. Bu yüzden doktorunuzun önerdiği tedaviyi mutlaka eksiksiz olarak uygulamalısınız. Elbette keçiboynuzu pekmezinin faydaları sayılamayacak kadar çoktur fakat, gerek keçiboynuzu gerekse başka bir bitkisel ya da alternatif tedavi hiç bir zaman ana tedavinin yerini tutamaz. Bu yüzden bu rahatsızlıklardan her hangi birine sahip iseniz mutlaka doktorunuza keçiboynuzu ya da bir başka bitkisel tedavi ürününü kullanmak için danışınız. Çocuklarda keçiboynuzu kullanımı mutlaka doktorunuza danışılarak verilmelidir. Unutulmamalıdır ki çocukların bünyesi farklı yetişkinlerinki ise daha farklıdır. Bu sebepten dolayı mutlaka doktorunuz ile yakın ilişkide olmalı ve danışarak alternatif tedaviye geçilmelidir.

KEÇİBOYNUZU HARNUP PEKMEZİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR


Keçiboynuzu harnup pekmezi markaları nelerdir.Keçiboynuzu harnup pekmezini üreten birçok farklı marka vardır. Ayrıca evlerde yapılıp piyasada satılan ürünlerde bulunmaktadır. Sitemizde Tokat da üretilen Nival keçi boynuzu harnup pekmezi satılmaktadır.

En iyi marka keçiboynuzu harnup pekmezi hangileridir.

Nival keçi boynuzu harnup pekmezi piyasada satılan markalar arasında en iyi ve en kaliteli markalardan biri olarak kabul görmüştür.

Keçi boynuzu harnup pekmezinin fiyatları nelerdir.

Piyasada keçiboynuzu harnup pekmezi çok farklı fiyatlardan satılmaktadır. Sitemizde kdv dâhil 10 TL ye satılmaktadır.Keçiboynuzu harnup pekmezinin satış noktaları nerelerdir. Nerelerden alınır, nereden satın alabilirim?Keçi boynuzu harnup pekmezi aktarlarda ve bitkisel gıda satan mağazalarda satılmaktadır. Ayrıca sitemizde online satış yapılmaktadır. Sitemizden online sipariş verebilir ve online satın alabilirsiniz.

Keçiboynuzu pekmezinin kullanımı ve kullanım şekli nasıldır, ne kadar tüketilir?

Keçiboynuzu pekmezini günde üç veya dört defa birer tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. Tamamen doğal ve organik olduğu için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Nival keçi boynuzu harnup pekmezi, hakiki keçiboynuzu pekmezidir. İçerisinde katkı maddesi bulunmamaktadır.Keçi boynuzu pekmezini çocuklar kullanabilir mi? Çocuklara faydası nedir? Çocuklara ne kadar verilmelidir? Miktarı ne olmalıdır?Nival keçiboynuzu harnup pekmezini çocuklar çok rahatlıkla kullanabilir. Tadı çikolataya benzediği için çocuklar çok sevmekte ve rahatlıkla tüketmektedirler. Çocuklarda kullanım miktarı günde üç veya dört defa birer çay kaşığı olmalıdır. Düzenli kullanımda özellikle kışın çocukların soğuk algınlığına ve hastalıklara karşı vücut dürencini artırmaktadır. Çocuklar daha az hasta olmaktadırlar.

Nival Keçiboynuzu Harnup Pekmezi Yorumları

Nival keçi boynuzu harnup pekmezini kullanan müşterilerimizin yorumlarını okumak için ürünü, ürün bilgisi kısmının yanında ki yorumlar bölümünü okuyabilirsiniz, kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz.

Keçi boynuzu pekmezi keçi boynuzu kürü yerine geçer mi?

Keçiboynuzu pekmezinin sperm artırıcı özelliği olduğu için için keçiboynuzu kürünün sağladığı faydaları sağlayabilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gökhan Bolarselam 33 yaşındayım ve bronşit tedavisi görüyorum keçi boyunuzunun iltihap söktürücü özelliği varmış bronşite iyi geliyormuş nereden temin edebiliriz acaba bu konuda hakkında bilgi verebilir misniz sağolun iyi günler
  • Keçi

    Boynuzu

    Pekmezi