Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Keçi Boynuzu Kürü Nasıl Yapılır
Keçi Boynuzu Kürü Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Keçi Boynuzu kürü nasıl yapılır; kullanımı kadar yapılışıda gayet kolaydır. Keçi boynuzu Kürünün hazırlanmasıyla ilgili tüm bilgiler makalemizde yer almaktadır.

KEÇİ BOYNUZU KÜRÜ NASIL YAPILIR
6-7 adet orta büyüklükteki keçiboynuzunu kırarak kaynamakta olan 3 su bardağı (yaklaşık 600 cc) suyun içine atın ve kabın kapağını kapatarak,3-4 dakika daha hafif ateşte kaynatın.Ocağı söndürüp 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra keçiboynuzu parçalarını içinden çıkarıp suyu serin bir yerde muhafaza ederek, dört gün peşpeşe her sabah ve akşam birer çay bardağı için. Uygulama her ay bir defa tekrarlanacak.

Keçi Boynuzu uygulaması
Keçiboynuzu kürü uygulanırken, iktidarsızlığa karşı etken olan etkin maddelerinin önce vücutta depolanmaları gerekir. Bu etkin maddeler, vücutta ancak belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra, hücre içindeki transformasyon mekanizmasını harekete geçirerek (uyararak) etkisini göstermeye başlarlar.

Hücre içinde etkinliğini (aktifliğini) kaybetmiş olan bazı enzimleri aktive ederek şikayetlerin ortadan kalkmasına neden olurlar. Etkin maddelerin, vücudumuzda depolandıktan sonra etkilerini göstermeye başlamaları hemen hemen bütün bitkisel kürler için geçerlidir.

Genel olarak, bitkisel kürlerin sonuca ulaşması (etki edebilmesi) zaman almaktadır. Bunun nedeni, kürün uygulanması esnasında etkin maddelerin önce vücudumuzda depolanması gerekir ancak, bu depolanma süresi zaman almaktadır. Bu nedenle bitkisel kürleri uygularken sabırlı olmak gerekir. Bu kürü uygulamak isteyen şeker hastalarının önce hekimlerine danışmaları gerekir.

Çünkü, keçiboynuzu fazla miktarda şeker içermektedir. Yaklaşık 85.000 ppm fruktoz, 95.000 ppm glukoz 215.000 ppm sakaroz içerir. Diğer bir ifadeyle eğer, 100 gram keçiboynuzu tüketilir ise, yaklaşık 8.5 g fruktoz, 9.5 g glukoz ve 21.5 g sakaroz‘u vücudumuza almış oluruz.

Bu kürü uzun müddet uygulayanları n göz ardı etmemeleri gereken bir nokta da, bir miktar kilo aldırmasıdır. Değerli okuyucu, aşağıdaki uygulama şekillerinden herhangi birine göre keçiboynuzu kürünü uygulamaya karar verirseniz ya da keçiboynuzunu çiğneyerek tüketirseniz kan şekerinizin yükselmeyeceğini biliniz.

Şeker hastalarının bir çoğu keçiboynuzunun kan şekerlerini yükselteceğini düşünürler, halbuki bu yanlış bir düşüncedir. Kan şekerini yükselten keçiboynuzunun pekmezidir. Bu nedenle şeker hastalarının keçiboynuzu pekmezini tüketirken dikkatli olmaları ve hekimlerine danışmaları gerekir.Tekrar belirtmekte fayda görüyorum, aşağıda belirtmiş olduğum uygulama şekillerine göre, haşlanmış keçiboynuzu suyu, şeker hastalarının kan şekerini yükseltmemektedir.etli olursa olsun, Kaşıntı hissine karşı direnç göstermesi .

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ebru BüyükyurtseverSayın Uzman, Keçiboynuzu kürünüzü eşimde denemek istiyorum. Sormak istediğim; kürün uygulaması gereken tarihler benimde hamile kalabileceğim günlere mi denk getirilmesi gerekiyor? Konu ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi vermenizi rica ederim. Saygılarımla
 • Şifa MarketSiz ve eşinizde bu kürden yararlanabilirsiniz. Bunun için bir zaman dilimi sınırlamamız yoktur. Şifa olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Rabia Ünalkeçi boynuzu kürü yaparken 20 dakika bekleyin demişsiniz. size sorum şu, 20 dakikadan daha fazla bekletmemizde bir sakınca varmdır ? mesela sababhtan hazırladığımızn bu kürü akşamda tüketebilir miyiz ? yoksa hemen tüketilmesimi gerekiyor. cevap için teşekkürşler
 • Keçi

  Boynuzu

  Kürü

  Nasıl

  Yapılır