Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Keçi Boynuzu Bebeklerde Kullanımı
Keçi Boynuzu Bebeklerde Kullanımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Keçi Boynuzu Bebeklerde Kullanımı : Keçi boynuzu bebeklede kullanımı; birkaç yüzyıl öncesine kadar şeker yerine veya yapılan tatlılarda ağırlıklı olarak harnup kullanılırdı. Günümüzdeki beYaz şeker üretiminin başlaması ile bu kültür ve bu sağlıklı beslenme yapısı yok olmuştur. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.

KEÇİ BOYNUZU BEBEKLERDE KULLANIMI:

Bebekler İçin Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvası…Keçiboynuzu pekmezinin faydaları nelerdir? Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvası İçinde sütün üç katı oranında kalsiyum var. Çinko Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvası sodyum ve potasyum bakımından zengin. Kemik gelişimi açısından faydalı Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvası iyi bir balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcı.

Un helvamızın malzemeleri


-1 su bardağı un
-1 su bardağı keçiboynuzu pekmezi
-1 su bardağı su
-2 çorba kaşığı tereyağ ( ya da 1/4 su bardağı sıvı yağ)

Un helvasının yapılışı

Yağı eritin Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvasıiçine unu ilave edin.Sürekli karıştırarak pembeleştirinKeçiboynuzu Pekmezli Un Helvasıdikkat edin un çok çabuk yanıyor. Bu arada su ve pekmezi bir tencereye koyup kaynatın.

Pembeleşen una pekmezli su karışımını yavaş yavaş ve sürekli karıştırarak ilave edin ki topak olmasın.(gerçi benim helvam topaklandı ama tadı iyiydi)Suyunu çekene kadar karıştırmaya devam edin. Suyunu çekince ateşi söndürün ve tencerenin kapağını kapatarak 10 dakika dinlendirin.2 kaşık yardımıyla köfte şeklini verin Keçiboynuzu Pekmezli Un Helvası helvanız hazır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Melike Özşahiniyi günler sayın uzman bebeğim var keçi boynuzu kürü kullanacağım fakat kaç yaşındaki bebeklere kullanılır. yan etkileri varmı yazmamışsınız bilgilendiriseniz sevinirim.
  • Keçi

    Boynuzu

    Bebeklerde

    Kullanımı