Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karanfil Suyunun Faydaları
Karanfil Suyunun Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Karanfil Suyunun Faydaları :

Karanfil suyu ile düzenli yıkanan saçlarda saç dökülmesi azalır. Karanfil saç çıkarıcı bir bitkidir. Bir avuç karanfili kaynatıp soğumaya bırakın. Kaynayan karanfilin tortusu dibe çöktükten sonra dibe çöken tortu suyunu dibinde bırakarak değer kısmını alın.Saç diplerinize uygulayın fakat durulamayın ve yıkamayın. İki hafta sonrada karanfilin etkisini göreceksiniz. Saçlarınızın dökülmesini önleyecek ve zamanla saçlarınız gürleşecek. Bu tarif doğuştan seyrek saçları gürleştirmekle beraber erKek ya da kadınlarda saç açılmasına kadar giden süreçte tüm saç dökülmelerini durduruyor ve açılan alanlarda yeniden saç çıkmasını sağlıyor.

Malzemeler
1 avuç dolusu karanfil
500ml lik bir pet sişe
ve 400-500 ml içme suyu

Uygulama
Su dolu pet şişeye bir avuç karanfili atın ve 1 gün boyunca ağzı kapalı serin bir yerde bekletin.Ertesi gün suyun siyah bir renk ladığını göreceksiniz bu siyah su ile haftada 3-4 kez saçlarını tarayın (saç diplerinize değmesine dikkat edin.Saç dipleriniz ıslanmalı) 2 hafta sonra saçlarınızın dökülmesinin azaldığını 1 aydan itibaren ise dipten kısa saçların geldiğini göreceksiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Aslangünaydın sayın hocam bilgi edinmek istediğim bir soru var şimdiden teşekkür ederim. karafin suyun faydalarıyla ilgili araştırma yapıyorum. çok iddaalı bilgiler acaba gerçekten etki edermi yaşım 44 bendede etksi olurmu tekrar saç gelirmi?
  • Emine SahinKaranfil suyunu bazı yerlerde kaynatın diylar bazı yerlerde bir gün bekletin diylar. Hangisini yapı caz hangisi daha etkili olur
  • Şifa Marketkaynar suda demleyip tüketmeniz önerilir. iyi günler
  • Karanfil

    Suyunun

    Faydaları