Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Karabaş Otu Nelere İyi Gelir
Karabaş Otu Nelere İyi Gelir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Karabaş Otu Nelere İyi Gelir :

Beyin süpürgesi… Uzmanlar, faydasından ötürü böyle demişler karabaş otuna. Şimdiye kadar çok sayıda bilinen faydasının(ağrı kesici, sakinleştirici, idrar yollarında mikrop öldürücü ve balgam söktürücü) yanı sıra uzmanlar tarafından devam ettirilen bilimsel çalışmalarla bu şifalı bitkinin her gün bir yeni faydası daha ortaya çıkıyor.

En etkili olduğu rahatsızlıklar uykusuzluk, sinirsel baş ağrısı ve yüksek tansiyon olarak belirtiliyor. Bunun yanında bağırsaklarımızı güçlendiriyor, vücudumuza dinçlik veriyor, Damar Açıcı özelliği bulunuyor ve makat rahatsızlıklarına iyi geldiği de faydalarının arasında. Karabaş otu suyu tarçın, karanfil, kimyon, Kişniş gibi maddelere içilirse el ve ayak titremelerinden kurtarıyor.

-Karabaş otu sigara bırakmak isteyenlerin de yardımcısıdır. 5 gr. karabaş otu bir su bardağı suda 3 dakika kaynatıldıktan sonra sıcakken süzülür. Sigara içme gereksinimi duyulduğunda bir yudum içilmesi sigaraya olan isteği önler.

-Kansere karşı koruyucudur. Beyin, pankreas, prostat, bağırsak ve meme kanserinde tümörün büyümesini engelleyici etkisi olduğu belirtiliyor. İçinde bulunan geraniol maddesi kansere karşı koruyucu ve de tümörü yok edici özellik taşımaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hasan Yılmazsayın hocam öncelikle saygılarımı sunarım rabbim yardımcınız olsun hocam benim 2 aydan beridir sol ayak baş parmağım aşırı derecede ağrıy özellikle akşam daha çok ağrıy dokta gittim dahileye test yaptılar tahlillerde bir şey çıkmadı ayak sinirlerim kopacak derecede ağrıyo ne olabilir saygılar ne yapmam lazım çok teşekkür ederim hasan yılmaz
 • Şifa Market Norojıık bir sorun olabilir. şahsi fikrim bir norologa danışmanızdır. Çıkan sonuca göre tedavide yardımcı oluruz inşallah . hayırlı günler dileriz.
 • Karabaş

  Otu

  Nelere

  İyi

  Gelir