Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kara Halile Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Kara Halile Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Kara Halile Faydaları İbrahim Saraçoğlu. İbrahim Saraçoğlu Kara Halile'nin Basurdan Korunmak İçin Bol Ilık Su İçilmeli, Belirli Aralıklarla Yürüyüş Yapılmalı, Uzun Müddetler Boyunca Oturulmamalıdır.

Kara Halile Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Basur ve Kabızlık konusundaki faydaları ile bilinen Kara Halile son dönemlerde Türkiye‘de ki tanınmış herbalistlerin de hatırlatmaları sonucu yeniden kullanımı yaygınlaşmıştır. Bir miktar kara halile‘nin zeytinyağı ile ısıtarak gün içerisinde iki defa sarf olunması halinde kabızlık sorununa çözüm olmaktadır. Günümüzde özellikle basur tedavisi için yaygın olarak yararlanılır. Sert bir bitki olan kara halile bu özelliği sebebiyle kavrularak tüketilir.


Basur Tedavisinde Kara Haline‘nin Faydaları ve Kullanımı

100 gr. kadar Kara Halile yaklaşık 10 damla kadar sıvı yağ ile on dakika civarı kısık ateşte kavrulur. Kavurma esnasında yakmamak için sık sık çevrilmesi gerekeceğinde başında durulmalı ve dikkat edilmelidir. Kavrulmasının ardından soğumak üzere bekletilir. Yemeklerden sonra ağızda bir süre çiğnenmesinin ardından yutulmadan tükürülerek atılır.

Halile (Terminalia): Doğu Hindistan‘da yetişen bir bitkinin olgunlaşmadan önce toplanan ve kurutulan 1-3 cm uzunluğunda, iğ biçiminde sert, kokusuz taneleridir. Sarı Halile ve Karahalile (Terminalia chebula) olmak üzere iki çeşidi vardır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Yılmaz Olcaymerhabalar hocam bende hemeorit sorunu var bu yüzden kara halileyi tavsiye etmişsinizi onu araştırıyorum kara halileyi nasıl kullanmam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler...
 • Orhan SelviKara halile''''nin ağızda çiğnenmesi tamam da haricen makatta kullanımı tarifini alamadım. Yardımınıza şimdiden teşekkürler.
 • Şifa MarketKarahalile bitkisel kapsül olarak içeriden tedavilerde kullanılır. Sabah akşam yemeklerden yarım saat önce 1 er adet alınır. İncelemek için linki tıklayabilirsiniz. Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kara-halile/
 • Kara

  Halile

  Faydaları

  İbrahim

  Saraçoğlu