Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kapari Faydaları Ve Nasıl Kullanılır
Kapari Faydaları Ve Nasıl Kullanılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kapari Faydaları Ve Nasıl Kullanılır :

Evliya Çelebi, 400 yıl öncesinde keşfetmiş bu bitkinin varlığını. “İşte bu kumlu toprakta, bu iklim şartlarında “gebre” adında bir yemiş yetişiyor ve bu yöre halkı bu yemişin sirkeli turşusunu yapıyor. Bu turşu için “çok faydalı” diyor Evliya Çelebi.

Faydalı oluşu hastalıklara deva olmasından, zindelik, sağlık , güç vermesinden olsa gerek.Ve meşhur olması da lezzetli, faydalı oluşundan...”

Kaparinin bezelye büyüklüğündeki tomurcuklarının protein, vitamin, mineraller, rutin ve Hardal yağı glikosidi yönünden oldukça zengin olması, onu doyurucu bir besin haline getiriyor. Gençleştirici ve “afrodiziak” - Cinsel gücü arttırıcı- etkisi de keşfedilen kapari tomurcukları, Avrupa ve Amerika da vazgeçilmez bir çeşni olarak sofrada yerini alıyor.

Özellikle Batı Avrupa ülkelerinde kaliteli bir meze olarak kabul görüyor. Kapari tomurcukları salamura edildikten sonra, zeytinyağı ve limonla işlem görüyor ve mezeye dönüşüyor; sofraların baş tacı oluyor.

Kaparinin tomurcukları dışında “karpuzcuk”da denilen meyveleri ve sürgün uçları da salamura ve sirkede muhafaza edilmek suretiyle gıda olarak değerlendiriliyor. Özellikle de Kıbrıs’ta ve İspanya’da sürgün uçları, vejetasyonun başlarında taze iken toplanıyor. Tabii yine sirke ve tuz ile terbiyelendikten sonra tüketiliyor. Çünkü acılığı- ki bu acılık içeriğindeki hardal yağı glikosidinden kaynaklanıyor- ancak bu şekilde gideriliyor ve asıl tadı ortaya çıkıyor.

Mucize Bitki Kaparinin Faydaları

- Cinsel Gücü Artırıcı
- Kabızlık giderici
- İdrar söktürücü
- Balgam söktürücü
- Solucan düşürücü
- Ağrı kesici
- Romatizma
- Felç
- İskorbit hastalığı
- Kan bozuklukları
- Gut hastalığına
- Antitümör
- Hemoroid
- Dalak büyümesi
- Kalça rahatsızlıkları
- Adet düzenleyici ve sancıları
- Diş ağrıları
- Karaciğer fonksiyonlarını düzenleyici

Kapari Nasıl Kullanılır?

Çiçek tohumları açmadan önce toplanarak ilaç yapımında kullanılır. Ayrıca, meyveleri ve yaprakları da kullanılır. Turşusu yapılır. Salatalarda ve balık yemeklerinde farklı bir lezzet vermek için garnitür olarak kullanılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Müberra Tuğlukanser hastalarına iyi geldiğini duydum kapariinin . ne kadar doğru . birde tüm kanser türlerinde etkimidir. ve kanserin kaçıncı evresi olursa olsun uygunmudur. yanlış birşey yapmak istemeyiz. kapariyi nerden temin edebiliriz bizi aydınlatırsanzı teşekkür ederiz
 • Emirhan Mutafkaparinin ms hastalığına ne yararı vardır
 • Şifa MarketMS hastalığının en belirgin belirtileri kol, bacak veya yüzde uyuşma ve karıncalanma hissi, yürümede dengesizlik, kol veya bacaklarda güç kaybı, ağrılı veya ağrısız bir gözde görme kaybı veya çift görme, koordineli hareketlerde bozulma, halsizlik ve konsantrasyon azlığı multip skleroz-kısaca ms olarak bilinen bu hastalıkta beyne giden kılcal damarlardaki kireç ve plakları kan sirkulasyonu ile tedavi eder ve eritir. ürün bilgisi için linki inceleyebilirsniz. destek hattı : 0224-234-56-78 ve 0224-224-55-92
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ms-gingko-biloba-karisimli-kur.html
 • Kapari

  Faydaları

  Ve

  Nasıl

  Kullanılır