Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kabakçekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır
Kabakçekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kabakçekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır :

Kabak Çekirdeği Yağı: Prostat büyümesini yavaşlattığı kolesterolü düşürdüğü bilinmektedir. İçerinde bulunan E vitamini sayesinde cildi sıkılaştırıcı ve yumuşatıcı olarak da kullanılabilir.

Kabak Çekirdeği Yağı Kullanımı: Haricen cilde masaj şeklinde sürülerek kullanılması dâhilen günde 1 tatlı kaşığı içilmesi tavsiye edilmektedir. Kabak çekirdeği, minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. 5 ml kabak çekirdeği yağı çinkonun tavsiye edilen günlük alımının %20 sini, magnezyum ve manganezin ise %50 sini sağlamaktadır.

Bazı B vitaminlerini içerdiği gibi kemik sağlığı ve kan pıhtılaşması için ihtiyaç olan K vitaminini önemli bir miktarda da içermektedir.Yağ içeriğine gelince, kabak çekirdeği, Hormon dengesi, beyin fonksiyonu ve cilt sağlığı için ihtiyaç olan omega 3 ve omega 6 esansiyel yağlarını birlikte almak için iyi bir kaynaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kader SağlamMerhabalar benim yüzümde çok fazla kırışıklık var özellikle göz altlarında acaba kabakçekirdeği yağını nasıl kullanmalıyım . Günde kaç kere kullanıcam ve yan etkisi varmıdır ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar diliyorum . Çok teşekkürler .
  • Aysegul BozkusÇocuğumun gelişimi çok ufak 3yaşında 11kg 81 santim yemesi çok güzel ama gelişmiy ben bağırsak parazit veya şeritten şüpheleniyum kabızlık oluy ishal oluy düzenli alışkanlığı yok ağız seli akıy ishal olunca cansız ip şeklinde birşey düştü şimdiden teşekkürler
  • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Kabakçekirdeği

    Yağı

    Nasıl

    Kullanılır