Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Isırgan Yağının Saça Faydaları
Isırgan Yağının Saça Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Isırgan Yağının Saça Faydaları :

Isırgan tohumunun preslenmesiyle elde edilir. Potasyum tuzları, organik asitler, histamin ve asetilkolin içerir.

Isırgan Tohumu Yağının Faydaları: Saçı kuvvetlendirir. Hücre yenileyicidir. Böbrek kumlarını döker. Saç dökülmesini önler. Burun kanamasını giderir. Egzama şikayetlerini giderir. Savunma sistemini güçlendirir.

Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir. Balgam söktürücüdür. Regl döneminin düzenli olmasını sağlar. Dalak hastalıklarında ve çıbanlarda faydalıdır.turkeyarena.com Bakteri ve virüs enfeksiyonlarına karşı direnci artırır. Kan temizleyici olarak, miyom küçültücü olarak kullanılır.

Isırgan Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır. Saç diplerine masaj yapılarak uygulanır.

Not:Yukarıda Yer Alan Yazılar Bilgilendirme Amaçlıdır.Kullanmadan Önce Mutlaka Doktorunuza Danışınız.

Isırganın Doğal Faydaları

Isırgan Yağı ve Faydaları

Isırgan yağının faydaları - ısırgan yağının genç kalmaya yararları - ısırgan yağı neye iyi gelir. Doğrudan gençeştirme özelliği olan doğal bitkilerden biri de yaşlılığa bariyer olarak kullanılan ısırgan. Kadınların dört önemli ihtiyacını karşılamak üzere farklı yararlara sahip. Isırgandaki gençlik sıvısı, tohumları preslenerek elde ediliyor. Gençleştiriyor, kırışıklkları gideriyor. Saç sorularını yok ediyor, yaşlılarda (Ve romatizma ağrısı olan gençlerde) mafsal ağrılarında etkili oluyor. Ayrıca taze yaprakları zayıflatıyor.

Isırgan tohumlarındaki gençlik sıvısı, cilde yapıştığında derhal emiliyor, yumuşak ve taze bir doku oluşturuyor. Bir çok sağlık sorununda İyileştirici özelliklerinin yanı sıra, taze yapraklarından yemeği de yapılan bu değerli gıda adeta bir "yeşil altın".Kozmetik bir laboratuvar olan toprağın güzellik simyası olan bu bitki, cildi daha sıkı ve daha parlak yapma gücüne sahip.

Yaşlanma korkusu yaşayanlar için zengin antioksidan barındıran bu yeşil doğal servet, cildi uyarıyor, hücre yenilenmesini sağlıyor. Herbalium‘un bitkinin tohumlarından elde ettiği sıvı, doğal anti-kırışıklık özleri bulunduruyor. Isırgan, adeta kadınların dört önemli ihtiyacını karşılamak üzere yaratılmış ilahi bir formül. Avrupa‘da, kadınlar arasında büyük ilgi gören bu bitkinin yağına "gençlik yağı" diyorlar. Ünlüler de gençlik için ısırgandan yararlanıyor. Örneğin, ünlü sanatçı Nükhet Duru‘nun mutfağından eksik etmediği bitkiler arasında yer alıyor.

Saçlarda sorun bırakmıyor

Sadece kusursuz bir cilt için değil, saç problemleri ve kepeklenme için de olumlu kalıcı etki sağlıyor. Isırganın yağı ile ise kafa derisine masaj yapıldığında saçı güçlendiriyor ve uzatıyor. Kadının genel sorunları için dört tamamlayıcı etkisi ile adeta bir sihirli değnek. Çevresel faktörlerle vücuda zarar verebilecek olumsuz etkilerden de korunmayı sağlıyor.

Şunu unutmayın, taze yapraklarını 14 gün boyunca tüketirseniz, beden yağlarınızın yakılarak, sizi incelttiğini de göreceksiniz. Yağ yakıcı etkisi ile vücudun kullandığı enerjiyi arttırıyor. Metabolik fonksiyonları hızlandırarak, besleyici etkisi ile yenilik ve gelişim için gerekli besin takviyesini sağlıyor. İçindeki maddeler, cildin hem diğer sorunları hem de bağ dokusu için önem ihtiva ediyor. Her yaştan kadının kırışıklıklarının giderilmesini sağlıyor. Ekolojik şartlarda üretilmiş ve soğuk sıkım olarak elde edilmiş olması kaydı ile bu yağ, romatizma ve mafsal ağrılarında da etkili.

Isırgan Yağının Saça Faydaları Doğa

Doğaya saygılı iseniz şunu unutmayın, toprakta yetişen ve güzelliğe, gençliğe birebir faydası olan binlerce bitki, kök ve tohum var. Daha güzel bir cilt ve güçlü bir vücut için doğanın doğrudan bilgisine başvurmak gerekir. Güzellik formülleri saçan toprak, yetiştirdiği şifalı bitkilerle, köklerle, yapraklarla sağlık, güç ve yaşamsal enerji kaynağı. Bunlar bugünün değil binlerce yıllın bilgisi. Yaşam gücünün zenginlik olduğunu kabul eden antik Yunan ve Mısır‘da, doğadaki bitkiler bir ‘ilahi‘ hediye olarak algılanıyordu.

Ancak bugün değerini anlamak için, katkı maddeli kozmetiklerin cilde zararı konusunda insanların bilinç kazanmasına ihtiyaç vardı. Bunun için de uzun ve hassas bir süreç gerekti. Modern toplum, doğanın her zaman bize cömertçe verdiği elemanlardan yararlanmayı öğrendi. Giderek doğal bitkilerdeki mineral, vitamin ve özlerin göz, saç, cilt için bir çok etken madde barındırdığın öğrenilmesiyle, gerçek faydaları günümüzde nihayet anlaşıldı. Bu konuda hizmet veren doğal ürün merkezleri birinci başvuru adresi oldu..

Doğadaki altın ısırgan

Sevgili okuyucular, gençlerin, genç cilt yapısını korumak için ve başlayan ince çizgileri yok etmek için kesinlikle kullanması gereken bir madde olduğunu anımsatmak isterim. Ayrıca artan yaş ile vücutta östrojen azaltarak ile cilt solmaya ve gevşek olmaya başlıyor. Vücudun ihtiyacı olan elementler, enzimler, amino asitler, Hormon benzeri maddelerle ısırganın esneklik, tazelik ve gençlik kazandıran yönünden mutlaka yararlanın.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mümine Gürelselam ben mümine bir konuda yardımınıza ihtiyacım var ısırgan yağıyla ilgili sorularım olacaktı size benim saçlarım aşırı kepeklenme ve dizlerimde ağrılar var ısırgan yağı bu konularda etkilimidir teşekkürler.
  • Isırgan

    Yağının

    Saça

    Faydaları