Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ihlamur Çiçeği Yağı
Ihlamur Çiçeği Yağı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ihlamur Çiçeği Yağı :

Ihlamurun içerisinde bulunan kendinden başka her türlü maddelerdir.(Ihlamur meyveler ile, ıhlamur ağacının yaprakları ve dal parçaları da yabancı madde sayılır, açılmamış çiçekler yabancı madde sayılmaz).

Sağlıklı ıhlamur yaprağı ve çiçeğinde bulunması gereken özellikler; Kendine özgü renk, koku ve görünüşte olmalı. Küflenmiş, çürümüş , bozulmuş, rengi kararmış olmamalı, Canlı böcek bulunmamalı, çıplak gözle bakıldığında ölü böcek ve kalıntıları görülmemeli, Rutubet, çiçek ıhlamurda % 9‘u , yapraklı çiçek ıhlamurda % 11‘i, yaprak ıhlamurda % 12‘yi geçmemeli, yabancı madde miktarı ağırlıkça % 0.5‘ten çok olmamalı.
Çiçek ıhlamurlar; yalnızca çiçeklerden oluşur.

Bunların içerisinde ağırlıkça en çok % 1 oranında kaçlar, çiçek sapı yaprakçığı (burgu) bulunabilir, Yaprak ıhlamur yalnız çiçek sapı yaprakçıklarından oluşur. Bunların içerisinde ağırlıkça en çok % 1 oranına kadar çiçek bulunabilir, Yapraklı çiçek ıhlamur, çiçeklerden ve çiçek sapı yaprakçılarından oluşur. Bunlardaki çiçek sapı yaprakçığı oranı, çiçek sapı sayısını geçmemelidir.Flavonlar ve uçucu yağ önde gelen etken maddelerdir. Ayrıca müsilaj, tannin, farmesol, quercitrin, hesperidin, organik asitler, şeker, manganez, ossidaz, saponin, glusid, strol, C ve P vitamini, reçine, enzim,

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ihlamur

Çiçeği

Yağı