Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hayıt Suyu Faydaları
Hayıt Suyu Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hayıt Suyu Faydaları :

Hayıt Suyu ilk olarak Tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat tarafından kullanılmaya başlamış şifalı etkilerinden dolayıda günümüze kadar kullanımı devam etmiştir. Hayıt Suyu, şifalı bitkilerden elde edilen sular arasında en çok kullanılanlardan biridir.

Hayıt Suyu Faydaları
1- Kalp ağrıları ve semptomlarında etkilidir.
2- Emziren kadınlarda Süt eksikliğini giderir.
3- Yüksek ateş konusunda etkilidir.
4- Koronik baş ağrılarında kullanılır
5- Depresyon tedavi edici ve Önleyicidir
6- İdrar Artırıcıdır.

Hayıt Hakkında Genel Bilgiler
Diğer İsimleri: Ayîd, Ayit, Beşparmakotu
Bileşimi: Uçucu yağlar, tanen, sineol ve glikozitler içerir.

Etki ve Kullanışı: M.ö. 450''de hayıttan ilk olarak bahseden tıbbın babası kabul edilen Hipokrat''tır. Yüksek ateş, başağrısı, gazlanma ve idrar arttırma için ama en önemlisi günümüzde de devam eden şekliyle kadın hastalıkları için tavsiye etmişlerdir. Adet düzensizliklerinin giderilmesinde etkilidir. Adet gecikmesi, göğüs ağrısı, sancı, kramp ve depresyon, kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir. Hayıt meyvesi içerisindeki eterli uçucu yağların ve diğer sinerjetik bileşiklerin hipofiz bezi üzerinde pozitif etkileri vardır. Bilindiği gibi hipofiz bezi pek çok vücut hormonunun dengesinden sorumludur. Hayıt meyvesinin adet öncesi gerginlik semptomlarına faydası en az 2 hafta içinde kendini açıkça belli eder. Fakat, en iyi sonuç için hayıt meyvesi en az 3 ay süre ile alınmalıdır. Adet öncesi sendromlarda, adet kanamalarındaki spazmlarda, menopozla ilgili bazı şikayetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde, adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde ve akne tedavisinde kullanılır.

Hayıt Ağacı Faydaları ve Yararları
Hayıt ağacı menstural dönemi düzenler ve kadınlarda progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Hayıt ağacı meyveleri yavaş etki eden ve ancak uzun süreli kullanımda etkilerini gösteren bir bitkidir. Hamile kalma sorunu yaşayan bayanlarda 1–2 yıl süreli kullanılır ve hamilelik başladığında kullanımına son verilir. Ayrıca adet öncesi dönemle ilişkilendirilen kramplar ve göğüs bölgesinde hassaslığa neden olan prolaktin hormonu üretim seviyesini de düşürür.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Şer Yılmazhayıt suyu faydaları genellikle bayanlara daha yararlı bir bıtki gibi erkeklere yararlarından bahsedilmiy,tıkanmamış kalp ve boyun damarlarını açmada yararlı oldugu söyleniy ne kadar dogru aydınlatırsanız sevinirim iyi calışmalar
  • Şifa MarketHayıt kapsülü kadınların hormon dengesi üzerindeki olumlu etkileri vardır. Hormon dengesizliğinden kaynaklanan kadın hastalıklarını iyileştirir. Rahmin ameliyatla alınmasından sonra vücudun dengelenmesinde yardımcı bitkisel gıda takviyesidir. ÜRÜN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/hayit/
  • Hayıt

    Suyu

    Faydaları