Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Gribe Karşı Şifalı Bitkiler
Gribe Karşı Şifalı Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Gribe Karşı Şifalı Bitkiler :

Gribe karşı tedavide kullanılan pek çok şifalı bitkiler ve bu şifalı bitkilerden üretilen ürünlerin kullanımı günümüzde yaygınlaşmıştır. Aynı zamanda bu gribe karşı şifalı bitkilerin etkili olduğu gözlenmiştir. Bu makalede sizlere gribe karşı şifalı bitkiler olarak bilinen bitkiler ve bu bitkilerin faydaları hakkında bilgiler sunulmuştur.

Gribe Karşı Şifalı Bitkilerle Tedavi!:

Grip salgınının ardından kekik, adaçayı, karanfil, nane, anason, gibi bitkilerin satışı yükseldi. Baharatların gıda ve yemeklere tat, koku ve renk vermek, antimikrobiyal, antioksidan ve fizyolojik etkilerinden dolayı kullanıldığını söyledi. Baharatların antimicrobial etkileri ile ilgili bilgilerin oldukça eski olduğunu, yapılan araştırmalarda baharat tüketiminin artmasıyla bağırsaklarda bakteriyal değişim sağlayarak kanser riskini azaltabileceğinin bildirildiğini kaydeden aktarlar, yapılan bilimsel çalışmalarda da baharatların antimikrobiyal (mikroplara karşı etkili) etkilerinin oldukça yüksek olduğunun belirlendiğini vurguluyor.

Antioksidan etkileri tedavi Edici:

Baharatların antioksidan etkileri özellikle fenolik bileşiklerden ileri geliyor.. En fazla bulunanları ise flavonoitler ile fenolkarbonik asit. Bu bakımdan zengin olan baharatlar, kimyon, rezene, dereotu, anason, kişniş, karabiber, adaçayı, biberiye, kekik, Karanfil ve kırmızı biber. Soğuk algınlığında rahatlatıcı ve Bronş Açıcı olarak kullanılabilecek bitkiler var. Çok yönlü etkilere sahip olan melisa, kekik, rezene, çördük otu, nane, anason, adaçayı, biberiye, çemen, defne, fesleğen, karanfil gibi yaygın olarak bulunan bitkiler bronş açıcı, terletici, antiseptik ve rahatlatıcı etkilerinden dolayı kullanılabilir. Bu tür bitkiler gelişmiş ülkelerde çok yaygın kullanılıyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Gribe

Karşı

Şifalı

Bitkiler