Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Geniz Eti Bitkisel Çözüm
Geniz Eti Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Geniz Eti Bitkisel Çözüm,Artık Geniz Etiniz Yanmayacak,Bunun İçin Bitkisel Çözümler Geliştirilmiş Haldededir.Aşağıdaki Makaledede Bulabilmektesiniz.

Geniz Eti Bitkisel Çözüm

Burun tıkanıklığı, bitmeyen öksürükler, tıkanan kulaklar ve geceleri gürültülü horlama… Çocuğunuz geniz eti ameliyat oldu ancak sağlık sorunları halen devam ediyor. Oysa başta alerjik nezle olmak üzere çeşitli hastalıklar bu durumun esas nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

Bu gibi durumlarda geniz etinin alınması tek başına yeterli olmayabiliyor, örneğin alerji tedavisinin de yapılması gerekiyor. Ancak aileler bu gerçeği bilmediklerinden “geniz eti tekrarladı mı?” şeklinde endişeye kapılıyorlar ve doktor doktor gezip bu soruna çare bulmaya çalışıyorlar. Memorial Etiler Tıp Merkezi KBB Bölümü‘nden Op. Dr. Atilla Şengör, “Geniz eti tekrarlar mı?” sorusunun yanıtını verdi ve konu ile ilgili ailelere tavsiyelerde bulundu.


Geniz eti çocuğunuzda gelişme geriliğine neden olabilir:

Geniz eti, çocuk Kulak Burun Boğaz hastalıklarının pek çoğuyla ilişkilidir ve sıklıkla ailelerin duymaktan hoşlanmadığı bir durumdur. Tıbbi adıyla “adenoid” olarak isimlendirilen geniz eti dokusu, burun boşluğumuzun arka bölümünde, geniz bölgesinde yer alır. Aynı bademciklerde olduğu gibi, mikroplara karşı birincil yanıtın verildiği bir Bağışıklık Sistemi elemanıdır. Çeşitli nedenlere bağlı geniz eti büyüdüğünde ve geniz boşluğunu doldurduğunda başlıca burun tıkanıklığı, Uyku apne sendromu (Uykuda soluk durması) ve tekrarlayan kulak sorunlarına neden olabilir. Ayrıca iştah kaybı ve tekrarlayan enfeksiyonlar nedeniyle büyüme gelişme geriliğine de yol açabilir. Bunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan geniz eti ameliyatlarından bir süre sonra, bazı çocuklarda sorunların geri döndüğü veya başından beri düzelmediği gözlenir.

Bu aşamada ebeveynler, “acaba geniz eti tekrarladı mı?” ya da “geniz eti yeterli ölçüde alınmadı mı?” şeklinde endişelere kapılırlar. Oysa geniz etinin tekrarlaması oldukça nadirdir ve burun-geniz bölgesindeki tıkanıklığın devam ettiği çocuklarda aslında geniz etine eşlik eden, örneğin alerjik nezle gibi diğer bir hastalık bu durumun sebebi olabilir. Geniz eti ameliyatı ile beraber bunların da gerekli tedavileri yapıldığında, çocuğun belirgin şekilde rahatlaması olanaklı olabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Rasim Özgençiyi günler hocam oğlum 12 yaşında genizeti rahatsılığı var doktor ameliyat diyor ben başka bir çözümü varmı diye araştırıyorum. her hangi bir zararı olurmu diye araştırmak istedim.bunun ameliyat haricinde başka bir çözüme ulaşabilirmiyiz yardımcı olursanız sevinirim.
  • Geniz

    Eti

    Bitkisel

    Çözüm