Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Elidor Şampuan
Elidor Şampuan
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Elidor Şampuan hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler;
Elidor şampuanı nedir?
Saçta ne gibi faydaları vardır ve saç dökülmesi hakkında tüm merak ettikleriniz ve konuyla ilgili detaylı bilgiler bu makalemizde yer almaktadır...

Elidor şampuan isimlerinden biridir...Bu sayfamızda bitkilerden elde edilen saç dökülmesini önleyen ve düzenli kullanımda saç sıklaştıran hücreleri canlandıran şifalı şampuanlar hakkında bilgiler yer almaktadır...

Saç telinin yüzeyindeki “kütikil” denilen tabaka saçı dış etkenlere karşı tıpkı bir kalkan gibi korur. Saç ilk çıkmaya başladığında saçı koruyan bu tabaka düzgün ve yıpranmamıştır. Ancak zamanla saç telleri fön, fırça ve saça uygulanan diğer işlemlerden dolayı hasar görür. Kütikil tabakası kalkar ve saç telleri yıpranmaya başlar.

Zamanla kütikil tabakası bu işlemlerden dolayı tamamen yok olur, saçlar kolayca kırlır. Sonuç olarak saç telleri cansız, sağlıksız ve mat görünür. Saçlar kırılır ve uçları çatallaşır.

Saçınıza özel bakım yapmak için yeni Elidor Onarıcı Bakım Serisi‘nde bulunan zeytinyağı özü enerjisi içeren yoğun bakım maskesi ve Elidor Koparak Dökülmelere Çözüm Serisi‘nde bulunan Ginseng ve soya özü enerjili yoğun bakım maskesini deneyebilirsiniz.

Bademyağı kürünün saça yararı var mı?
Bademyağı uzun süredir saç için besleyici olarak bilinir. Ancak saçtan temizlenmesi çok zor olduğundan çok fazla yıkama sonucunda saçınıza, yarardan çok zarar verebilirsiniz.
Bademyağından faydalanmak için saç için formüle edilmiş bademyağı içeren ürünler kullanmayı tercih etmelisiniz.Şampuan ve besleyici bakım kreminden oluşan Elidor Yumuşak ve İpeksi Seri içerdiği zengin bademyağı özü enerjisiyle ilk yıkamadan itibaren kuru saçları yumuşatır, pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.
Bepantene‘in saç için çok yararlı olduğu söyleniyor doğru mu?
Bepantene, Panthenol içeren bir ilacın ticari ismidir. Panthenol cilt ve saç için yararlı bir vitamindir. Saça uygulanacak Bepantene‘li karışımlardan bu vitaminin saç tarafından ne kadar alınacağı belli değilidir. Ayrıca genellikle bu ürünlerin saçtan temizlenmesi çok zordur.Yeni Elidor Serileri saç tipine uygun, saça en iyi şekilde nüfuz edecek ve kolay temizlenebilir saç maskeleriyle hem saçınıza ihtiyacı olan bakımı profesyonel olarak sağlıyor, hem de saçtan kolayca temizleniyor.

Boya-perma-gölge gibi işlemler saçlarıma zarar verir mi?
Boya, perma ve röfle saça uygulanan kimyasal işlemlerdir. Doğru ürün ve uygulayıcı seçilmediği taktirde saça çok zarar verebilir. Kaliteli ürünler kullanılarak zarar minumuma indirilebilir.Saçınıza boya, perma yapmaktan vazgeçemiyorsanız Elidor Onarıcı Bakım Serisi tam size göre. Şampuan, besleyici bakım kremi, krem 7/24 ve yoğun bakım maskesinden oluşan bu seri düzenli kullanımla bu işlemlerin saçınıza verdiği zararı onarıyor ve saçınızı dış etkenlere karşı doğal zeytinyağı enerjisiyle koruyor.

Saçlarım çok cansız, ne yapmalıyım?
Vitamin ve mineral eksikliği, kimyasal işlemler, yanlış ürün kullanımı, güneş, klorlu su gibi çevre şartları, ateşli hastalıklar ve hormonal değişiklikler gibi pek çok sebeple saçlar canlılığını kaybedebilir.Yapılması gereken öncelikle iyi beslenmek, saçınıza uygun bakımı sağlamak, çevre şartları, tarama ve kimyasal işlemlerden kaynaklanan hasarlara engel olmaktır. Bunun için saç tipinize uygun ürünler saçarak düzenli kullanımla saçlarınızı eski canlılığına kavuşturmanız mümkün.

Doğal kına özü enerjisi içeren Elidor Güçlü ve Parlak Seri şampuan ve besleyici bakım kremi ile ilk yıkamadan itibaren saçınızdaki ışığı ortaya çıkartarak güçlü, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

ElidorDökülme neden olur?
Saçların belirli bir sayıda dökülmesi ve yerine yenilerinin çıkması, insan vücudunun normal işleyişi gereğidir. Günde maksimum 100 saç telinin dökülmesi normaldir. Saç dökülmesinin sorun olarak adlandırılması için, dökülen saç miktarının çok fazla artması veya yenilerinin çıkmaması gerekir.
Saç dökülmesini artıran nedenler ateşli bulaşıcı hastalıklar, hamilelik, bazı ilaçlar ve ışın tedavileri, troit bezi rahatsızlıkları, cilt enfeksiyonları, stres, yorgunluk, uykusuzluk, vitamin eksikliği, yanlış uygulanan Zayıflama rejimleri, yaşlanma, hormonal bozukluklar ve genetik özelliklerdir.
Saçlar ayrıca, sağlığını kaybederse kırılıp ortasından koparak da dökülebilir. Bu tür dökülmeler saçın sağlıksız ve cansız görünmesine neden olur. Şampuan, besleyici bakım kremi ve yoğun bakım maskesinden oluşan Elidor Koparak Dökülmelere Çözüm Serisi içerdiği ginseng ve soya özüyle ilk yıkamadan itibaren saçları güçlendirir, koparak dökülmeleri %93‘e kadar azaltır.

Fön saçıma zararlı mı?
Saç kurutma makinesinin, doğru şekilde kullanmak kaydı ile saçlarınıza zararı yoktur. Saç kurutma makinesi kullanmadan önce havlu ile saçınızdaki fazla suyu alın. Saç kurutma makinesini düşük sıcaklık ve düşük üfleme hızına ayarlayın. Saç kurutma makinesini yeterli uzaklıktan bütün saçınız üzerinde dolaştırın. Tek bir noktaya sürekli ısı vermemeye dikkat edin. Bu saçınızın doğal nemini kaybetmesine neden olur ve saçınıza zarar verir. Mümkünse saçınızı ısıya karşı koruyacak ürünler kullanın. Şampuan, besleyici bakım kremi ve krem 7/24‘ten oluşan Elidor Onarıcı Bakım Serisi içerdiği zeytinyağı özü enerjisi ile yıpranan saçlarınızı sadece 3 yıkamada onarır.

Saçlarım isteğim dışında kabarıyor, ne yapmalıyım?
Saçların kabarması, saç teli kalınlığı, saçın gürlüğü, saç derisinden çıkış şekli, statik elektriklenme, saç tellerinin kayganlığı, yıkama suyunun sertliği gibi pek çok faktöre bağlıdır. Özellikle kuru ya da karma saçlarda uçlara doğru elektriklenme ve kabarma görülebilir. Yapılacak en doğru şey bu tip saçlar için kremli şampuan ya da saç kremi kullanmaktır. Kabarma sorununu çözmek için, saç tipinize göre bukleleri kontrol altına alarak, harika görünmelerini sağlayan, şampuan, besleyici bakım kremi ve krem 7/24‘ten oluşan Elidor Hareketli Bukleler veya düz saçların elektriklenmesini önleyen Mükkemmel Düz serilerinden birini seçebilirsiniz.

Saç derim sürekli kaşınıyor!
Saç derisinde Kaşıntı pek çok sebepten olabilir:* Saç derisinde aşırı yağlılık veya kuruluk.
* Yanlış ürün kullanımı ve gerektiğinden az yıkama
* Kepek problemi.
* Aşırı hassasiyet.
* Alerji veya cilt rahatsızlığı.
Sorunu en doğru şekilde çözebilmek için, bu kaşıntının nedeni iyi tespit edilmeli ve o yönde hareket edilmelidir.

Kepeklerimden kurtulmak için ne yapmalıyım?
Kepek, cildin yenilenmesi sürecinde ölü deri hücrelerinin normalden daha hızlı ve büyük parçacıklar halinde dökülmesidir. Derinin yenilenmesi vücudun doğal bir işlevi olup, ölü deri normal saç derisinden çok küçük ve gözle görülmesi zor olan parçacıklar halinde atılır. Yenilenme işleminin normalden daha hızlı ve büyük parçacıklar halinde olması durumunda ise saçlarda kepek sorunuyla karşılaşılır. Araştırmalar kepek oluşumuna bir mikrooganizmanın neden olduğunu ortaya çıkarmıştır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Servet Güzeliyi günler sayın uzaman kolay gelsin bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. sçalrım çok dökülüyor bitkisel şampunalardan kullanmak istiyorum kimyasal şapuanlara alerjim var
  • Elidor

    Şampuan