Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ebegümeci Çayı Nasıl Yapılır
Ebegümeci Çayı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ebegümeci Çayı Nasıl Yapılır. Bir Tatlı Kaşığı Kurutulmuş Bitki, Orta Boy Bir Su Bardağı Dolusu Soğuk Suya Akşamdan Eklenir, Sabahleyin Süzülür Ve İsteğe Göre Tatlandırılarak Tüketilir.

Ebegümeci Çayı Nasıl Yapılır

Bildiğiniz üzere birçok bitkisel ürünün yaprağı, sapı, meyvesi çay olarak tüketilmektedir. Genel olarak araştırmalar bitkisel ürünlerin en önemli Vitamin ve mineralleri, yaprak ve meyvesinde barındırdığını göstermiştir. Ebegümecide yaprağı ve çiçeği tüketilen bir bitki olarak öne çıkar.

Ebegümeci Çayı Hazırlanışı ve Tüketimi

Bir tatlı kaşığı kurutulmuş ebegümeci yaprağı, bir su bardağı soğuk su içerisinde akşamdan eklenmelidir. Sabah, geceden eklenmiş olan su süzülerek çay olarak ya da gargara yapılarak kullanılabilir.

Çayı, aynı miktarda kurutulmuş bitki yaprağını sıcak su içerisinde 10-15 dakika demleyerek de hazırlayabilirsiniz. Demlendikten sonra süzülerek günlük 3-4 bardak tüketilebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Osman RodopluHocam ebegümeci çayını eşim çok kullanıyor ve sebebini sordugumda seviyorum diyor bi sağlık sorunu olabilirmi bana söylemediği bunu merak ediyorum aslında.Ve bunun çok fazla tüketmesinde bir zarar varmıdır acaba?
 • Ümmügülsüm Ülkerben kabızlık yaşıyum ebe gümeci çayı iyi gelirmi nasıl hazırlanır bir tar verirseniz çok memnun kalırım. Teşekürler
 • Şifa MarketKabızlık dışkılama sıklığının azalması ve dışkılama sırasında güçlük çekilmesidir. Dışkılama sayısı sağlıklı kişilerde farklılık gösterir ve kesin bir sayısı yoktur. bitkisel ürün için tıklayınız. bilgi hattı:0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kbzlk-keten-tohumu-karisimli-set.html
 • Ebegümeci

  Çayı

  Nasıl

  Yapılır