Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Dr Ömer Coşkun Şifalı Bitkiler Kitabı
Dr Ömer Coşkun Şifalı Bitkiler Kitabı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Dr Ömer Coşkun Şifalı Bitkiler Kitabı Hakkında Bilgiler.

Dr Ömer Coşkun önerdiği şifalı bitkiler kitabı Ömer Coşkun makalesinin altında yer almaktadır. Birden çok şifalı bitkilerin detaylı şekilde açıklamalarını görebilirsiniz.

Şifalı bitkiler sözü akla ilk olarak şifalı otları getiriyor. Oysa sadece şifalı otları değil, şifa kaynaklı her türlü besin maddesini ele aldık.

Yani insanların günlük yaşamlarında şifa bulmak, beslenme ve çeşitli amaçlarla tükettiği bitkisel besin maddeleri.

Faydalı bitkiler kendi içinde Besin Bitkileri, Baharat Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Tıbbi Bitkiler ve Süs bitkileri diye gruplandırılır.

Şifalı otlar, bir çeşit bitkisel ilaçlardır. Çünkü insanların organizmalarını etkileyen birçok hastalığın çaresi bu bitkilerde gizlidir.

Hemen hemen her ülkede o bölgede yetişen bitkilerin hangi derde deva olduğuna dair nesilden nesile aktarılan bilgiler vardır.

Ülkemizde bu tip bitkisel kaynaklı tedavi yollarına genel olarak kocakarı ilaçları adı verilir.

Fakat kocakarı ilacı diye halk dilinde tabir edilen ilaçlarla şifalı otların kullanımı aynı anlama gelmiyor.

Hangi bitkisel besinin, kökün veya otun hangi sağlık probleminin düzelmesine yaradığını bilmek önemli ve gerekli bir bilgidir. Yanlış uygulamaların ve dozların hayati tehlikeler yaratabileceğini unutmamak gerekir.

Aslında ilaç sanayisi bitkisel besinlerin etkin maddelerinin bazı kimyasal maddelerle karıştırılarak yeniden üretilmesi işlemlerini içermektedir. Bu etkili maddeyi taşıyan bitkinin uygun ölçülerle çeşitli biçimlerle tüketimi de aynı etkiyi sağlamaktadır. Yine de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; çareyi öncelikle modern tıpta aramak, bitkilerden modern tıbbı destekleyici elemanlar olarak faydalanmaktır.

Bazı insanların ecza dolabı mutfaktaki bitkiler, sebzeler, meyveler, otlar, baharatlar onların sağlıklı olmalarını sağlayan doğal ilaçlardır.

Bu ürünlerin doğadan elde edilişinden mutfaklarda muhafaza edilmesine kadar en sağlıklı biçimde tüketilmesi de ayrı bir bilgi konusudur. Çünkü bu doğal ürünler günümüzde toprak, hava ve su kirliliğinin etkisiyle ve daha verimli ürün alınması çabalarıyla hormonlanarak doğal olma değerlerinin taşıdığı artışarı kaybetmektedirler.

Doğal bitkisel ürünler, sadece hormonsuz, temiz ve taze oldukları zaman yararlı olurlar.

Türkiye'nin şifali bitki çeşitliliğinde önemli bir potansiyele sahip olduğu ancak çoğunluğu köylüler tarafından bilinçsizce toplanan bu bitkilerin neslinin tehlikeye girdiği bilinmektedir

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Köksal Ipekiyi günler hocam bir konuda bilgi almak istiyordum sedef hastalığı var babamda bitkisel ürünlerle bu sorunu çözebilirmiyiz bunlarla ilgili ne gibi krem veya bitki kullanbilriz sağolun.
 • Dr

  Ömer

  Coşkun

  Şifalı

  Bitkiler

  Kitabı