Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Defne Sabunu Fiyatı
Defne Sabunu Fiyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Defne Sabunu Fiyatı Genelde 7 ile 10 Lira Civarındadır.Saf Doğal Sabun Olan Bu Defne Sabunu Kimyasal Şampuanlardan Daha Yararlı ve Daha Kullanışlı Olmaktadır.

Defne sabunu ile tanışan “şampuanı bırakıyor.

Bahcesel Haberler kategorisinde ve Türkiye Gündeminden forumunda Defne sabunu ile tanışan “şampuanı bırakıyor. başlıklı konuyu görüntülüyorsunuz.

Defne Sabunu, Doğal defne yağı ve kaliteli zeytinyağı kullanılarak yapılması halinde saç ve vücut için sayısız faydaları ...
Defne Sabununun, Doğal defne yağı ve kaliteli zeytinyağı kullanılarak yapılması halinde saç ve vücut için sayısız faydaları olduğunu söyleyen ve Antakya‘da 51 yıldır defne sabunu üreten Tahir Çelikkaya, defne sabunu, cilt için çok değerli bir temizleyici olduğunu ifade etti.

Çelikkaya, defne sabununun faydalı özelliklerini şöyle sıraladı: “Bu özelliğinin yanı sıra, sağlık açısından gözenek açıcı özelliği ile sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca egzama, Mantar ve deri hastalıklarına karşı faydalı olduğu uzmanlarca kabul edilmiştir. Saç ve saç derisi rahatsızlıklarında kullanılan "Gerçek Defne" sabunu, saç köklerindeki hücreleri canlandırır ve saçı güçlendirme özelliğine sahiptir.”

SAF ZEYTİNYAĞI VE SAF DEFNE YAĞINDAN ÜRETİLİYOR

Ürettiği sabunlara Antakya Defne Sabunu adı verdiklerini söyleyen Tahir Çelikkaya, defne sabunu üretiminin çok hassas bir iş olduğunu vurgulayarak, sabununu öncelikle bir sağlık ürünü olarak gördüklerini kaydetti. Üretilen defne sabunlarının sofrada kullanılan saf sızma zeytinyağı ve saf defne yağından meydana geldiğini hatırlattı. Çelikkaya, diğer bir farklılığın ise özel ve geleneksel yöntemler kullanılarak üretim yaptıklarını dile getirdi. Antakya Defne Sabunu, pişirilmesinden, paketlenmesi sürecine kadar tamamen el emeği ile raflara ulaşıyor. Bu özel sabunun diğer bir sırrı ise uygulanan özel bir teknikle kostiği alınmış olmasından kaynaklanıyor.

ABD ve JAPONYA ANTAKYA SABUNU KULLANIYOR

Antakya'nın merkezinde butik üretim yapan bir atölye olmalarına rağmen yaklaşık 2 yıldır A.B.D. ve Japonya'dan gelen talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyleyen Çelikkaya, ilave yatırımlarla hedeflerinin tüm dünyaya ihracat olduğunu söyledi. İhracat yapmak kadar kalitenin bozulmadan devamının da önemli olduğunu söyleyen Çelikkaya, Japonlar özellikle sabunlarımızı ısrarla istiyorlar, bu kadar ısrarla istemelerinin sebebi kaliteli ve tamamen doğal olmasıdır, dedi. Yabancı ortaklık konusuna firma olarak açık olduklarını da söyleyen Çelikkaya, firmalarıyla paralel görüşe sahip yabancı bir ortak sahibi olmanın, mevcut yapıya yeni bir vizyon katacağını düşündüklerini aktardı.

SABUNUN FAYDASI BİLİNMİYOR

Şampuan üreticileri büyük firmalar ve her gün yeni bir ürünle tüketicinin karşısına çıktıklarını söyleyen Çelikkaya, sabunun faydasının bilinmediğine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabun denince akıllara doğal ve zeytinyağlı sabunlar gelmiyor. Piyasadaki sabunlar beklentileri karşılamadığı için halkımız şampuanlara yönelmek durumunda kalıyorlar. Ama sabunun hele hele gerçek kaliteli sabunun faydaları toplumumuza anlatılsa çeşitli kimyevi maddeler içeren şampuanlar yerine, sabunlarımız sağlık açısından faydalıdır. “

ÜNLÜLER SABUN TERCİH EDİYOR

Antakya ve ilçelerinde çekilen Asi adlı TV dizisinin oyuncuları Antakya Defne sabunlarını kullanıyorlar. Doğal ürünlere ilgisi olan Leman Sam‘da defne sabunu kullanıyor. Yine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın defne sabunu kullandığı herkesçe biliniyor. Antakya Defne sabununun ününü duyan siyaset ve sanat dünyasından isimler ünlü isimlere buradan özel sabun gönderiliyor. Bununla birlikte bazı sabunların da defne sabunu adı altında satıldıklarını ama kalitesiz olduğunu da ifade eden Çelikkaya, tüketicilerin mutlaka marka ve kaliteye dikkat etmeleri gerektiğine işaret etti.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gazi Çalışaniyi günler adım gazi çalışan ticeretle uğraşıyorum dükkanımda sabun satmak istiyorum. sabun fiyatlarınızı arştırken sayfanıza geldim üreticimisiniz. üreticiyseniz toptan satışlarınız vardır. varsa bunun için fiyat almak isterim iyi günler.
  • Defne

    Sabunu

    Fiyatı