Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Çuha Çiçeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu
Yeşilex Alıç Ekstraktı 550 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

15155
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Çuha Çiçeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Çuha Çiçeği Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Çuha çiçeği faydaları ibrahim saraçoğlu; bahçenin güneşli bir köşesine, bahçecilerden ve çiçek-çilerden alınan fide dikilir. Detaylı bilgiler makalemizde yer almaktadır.


ÇUHA ÇİÇEĞİ FAYDALARI İBRAHİM SARAÇOĞLU


Birçok farklı türü olan bu çiçeğin insan yaşamında önemi çoktur. Bitki ve kökü eskiden beri kullanıla gelmiştir. Bununla beraber tohumundan elde edilen ve Asit içeren yağının kullanımı yenidir. Çuha Çiçeği Yağı, tohumlarının preslenmesi sonucu elde edilmiş tamamen doğal bir üründür. % 9.5 oranında Asit , % 72 oranında omega-6, potasyum ve magnezyum içerir. Önemli yağ asitlerinden biridir. Sağlık için gereklidir. Çünkü vücuttaki bütün organları kontrol eden ve hormonlara benzer etki gösteren bileşiklerin üretiminde kullanılır. Bu bileşikler özellikle kalp, dolaşım, deri ve savunma sisteminde etkilidir. Ek olarak, hücre zarının önemli bir bileşenidir.

Bazı yiyecekler, temel yağ asitleri metabolizmasıyla ilgili enzimleri engeller. Aşağıda belirtilen durumlarda veya hastalıklarda da delta-6-desaturaz denen enzimin etkisi azalmaktadır. Bu enzim (delta-6-desaturaz), beslenme yoluyla alınan linoleik asidin, gamma-linolenik aside dönüşmesini sağlayan önemli bir enzimdir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kemal AydınSlm hocam 44 yaşında romatizma hastası olan babam var doktor iltihaplı diyor bitkiesl olarak ne tavsiye eersiniz. çok acılı sancılı ağrıları oluyor. dışarı çıkamıyor.
  • Çuha

    Çiçeği

    Faydaları

    İbrahim

    Saraçoğlu