Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Zararları
Çörek Otu Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Çörek Otu Zararları. Çörek Otu Aşırı Kullanılmadığı Sürece Herhangi Bir Zararı Olmayan Bir Bitkidir. Aşırı Kullanıldığında Bazı Küçük Zararlar Meydana Gelebileceği İçin Dikkatli Kullanılmasına Özen Gösterilmelidir.

Çörek Otu Zararları

Çörekotu (siyah susam) Düğünçiçeğigillerden; susam iriliğinde siyah tohumları olan bir çeşit bitkidir. Güzel kokuludur. Hamurişlerine çeşni vermek için kullanılır. Yurdumuzda 12 türü vardır.

Çörek otu özellikleri : Nigella sativa Sert ve güzel kokulu tohumları olan ve baharat olarak kullanılan çörek otu, siyah susam olarak da bilinir. İçerisinde sabit ve uçucu yağlar, çeşitli alkaloitler, saponinler ve tanen bulunur.

Çörek otunun faydaları : Vücuda kuvvet ve zindelik verir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İştahı açar. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür.Kokusu baş ağrısını keser. Anne sütünü arttırır. İdrar ve adet söktürücüdür. Nefes darlığı, Astım ve öksürüğe karşı faydalıdır. Romatizma şikayetlerini azaltır. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Çörekotu yağı saç dökülmesini ve kepeği azaltır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ercan BaşarıoğluS.A 3 YILLIK SEDEF HASTASIYIM ÇÖREK OTUNU NASIL KULLANABİLİRİM NASIL TEMİN EDEBİLİRİZ. BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
  • Çörek

    Otu

    Zararları