Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Yan Etkileri
Çörek Otu Yan Etkileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çörek Otu Yan Etkileri. Çörek Otunun Bilinen Bir Yan Etkisi Yoktur. Ancak Her Bitkide Olduğu Gibi Çörek Otunun Da Aşırı ve Düzensiz Kullanımında Bazı Küçük Yan Etkiler Meydana Gelebilir.

Çörek Otu Yan Etkileri Nelerdir?

Çörek otu tohumlarının ya da yağının bahsedilen olumlu ve tedavi edici etkisinin yanında, uygunsuz ve özensiz kullanımına bağlı olarak istenmeyen hatta beklenenin aksi etkilerinin görülebileceği dikkate alınmalıdır. Oldukça geniş bir hastalık grubunda ve yaygın olarak kullanılan bir folklorik tıp bitkisi olarak çörek otu, etkisi en iyi bilinen bitkilerden biridir. Ülkemizde çörek otu ve yağının tedavide kullanımına ilişkin çalışmalar yok denecek kadar azdır.

Bitkinin tohumları veya yağının şifa verici olması için hem yöntem hem de miktar olarak uygun alınmasına özen gösterilmelidir. Bununla birlikte hangi yaş grubunun hangi rahatsızlıkta ne kadar kullanılacağı konusunda net bilgiler oluşmamıştır.

Çörek otundan fayda bulabilmek için sadece çörek otunu bir kaç kez kullanmak yetmemektedir. Çörek otunu düzenli olarak uzun süre kullanmak gereklidir.

Ki bunu Peygamber Efendimiz (sav) çörek otunun ölümden başka her şeye şifa olduğuna işaret ederken "Çörek otuna devam ediniz..." tavsiyesinde bulunarak çörek otunun bu olumlu etkilerinden faydalanabilmek için çörek otu kadar çörek otuna uzun süre ve düzenli olarak devam etmenin de çörek otu kadar önemli olduğunu bildirmişlerdir.

Son olarak böylesine faydalı ve çok kolay ulaşılabilir bir şifa kaynağının herkes tarafından bilinmemesi de gerçekten üzücü ve ilginçtir. Eğer yakınlarınız ile hasta ziyaretlerinde değilde başka sebeplerle bir araya gelmek istiyorsanız bu yazıyı sevdiklerinizle paylaşmanızı öneririz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yeliz UygunMerhabalar zayıflamak için çörekotu yağı kullanıyorum günde 3 defa acaba bunun bir yan etkisi olur mu ? En fazla kaç kere kullanmalıyım . Cevabınızı bekliyorum , iyi çalışmalar . Teşekkür ederim .
  • Ibrahim Şentürk2 aylık bir bebeğim var. Kabızlık problemi var. Bizler de yarım çaykaşığı çöğrek otu yağı verdik. Bütün gece çok ağladı. Çöğrek otu ağır gelmiş olabilir mi? Ne yapabiliriz?
  • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. çok geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  • Çörek

    Otu

    Yan

    Etkileri