Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Saça Nasıl Uygulanır
Çörek Otu Saça Nasıl Uygulanır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çörek Otu Saça Nasıl Uygulanır : Saç dışarıdan görünen bir gövde ve kafaya gömülmüş bir kökten oluşur. Saç folikülleri kan ile beslenen saç hücrelerini üretirler. Her bir saçı ufak bir kas lif tutar. Her bir saçın dibinde yağ salgılayan bir yağ bezi vardır. Bu bez yağı saç foliküllerine salar. Saç yağının normalden fazla salgılanması saçların yağlanmasına ve bazı hallerde kepeklenmesine neden olur.

Saç üç tabakadan oluşur. Bunlar ilik, kabuk ve kütikül denilen ölü deri tabakasıdır. Normal bir saç günde bir santimin 35 te 1‘i kadar yani 2,86 mm uzar. Saç 2 ila 5 yıl, kaşlar 3 ila 5 ay, kirpikler ise daha kısa bir ömre sahiptir. Saçın oluşması üç dönemde olur.

1. Anagen dönem saçın uzama dönemidir ve 1000 gün kadar devam eder.
2. Katagen dönem uzamanın durduğu dinlenme dönemdir.
3. Telofaz dönem dökülme dönemidir ve saçın ömrünün son 100 günüdür.

Normal bir yetişkinin başında yüz bin kadar kaç vardır. Günde 20 ila 80 arasında saç dökülür. Ama bunların yerine yenisi çıkar. Saçsızlıktan yakınan insanlarda saçın uzama ömrü kısadır. Bu saçın yenilenmesini ve sayısını azaltan bir sonucu doğurur. Saçın dökülüp kelliğin başlaması saçların yarısı dökülünceye kadar dışarıdan fark edilmez.

Çörek Otunun Saça Uygulanış Yöntemleri


1.Yöntem
Eşit miktarda ki susam yağı, ceviz yağı ve çörek otu yağı karışımına birer kapsül E ve B vitamini kırın, sonra da bir kapak çam terebentin ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerine sürün ve saçınızı streç filmle sararak iki saat bekleyin. Sürenin sonunda da saçınızı uygun bir şampuanla yıkayın.

2. Yöntem
50'şer ml. badem yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve ceviz yağı karıştırılarak saç diplerine friksiyon şeklinde uygulanarak komple saça sürülür. Haftada iki kez uygulanır. Bekletebildiğiniz kadar saçta bekletebilirsiniz. En az 3 saat saçınızda kalmalıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Onur Kartalselam bende saç beyazlaması ve saç dökülmesi oluyor çörek otunu kullanmak istiyorum ama çörek otunu saça nasıl uygulamam hakkında hiç bir fikrim yok. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Çörek

    Otu

    Saça

    Nasıl

    Uygulanır