Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Çörek Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çörek Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir. Çörek Otu Yorgunluktan Kalp Rahatsızlıklarına, Sinir Rahatsızlıklarından Tansiyon Rahatsızlıklarına Kadar Birçok Hastalığın Tedavisinde Faydalı Etkileri Nedeniyle Kullanılmaktadır.

Çörek Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir

SİNİR BOZUKLUĞU TEDAVİSİ


1 Çay kaşığı çörek otu yağı bir fincan kahve ile alınırsa siniri tamamen yatıştırır

ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ

Göğüse ve sırta çörek otu yağı sürülür ayrıca bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir ve bir çay kaşığı çörek otu yağı sıcak suya ilave edilerek buharı burna çekilir.

YORGUNLUK İÇİN

10 gün süreyle günde bir çay kaşığı çörek otu yağı bir bardak portakal suyuna katılarak içilir.

ZİHNİ KUVVETLENDİRME

10 gün süreyle günde bir çay kaşığı çörek otu yağı, 100 ml kaynatılmış nane ile içilir.

Şeker HASTALIĞININ TEDAVİSİ

Bir bardak çörek otu,Bir bardak Reşat otu,

Yarım bardak nar kabuğu,Yarım bardak mura (Aktarlar bilir)

Yukarıdaki maddeler öğütülerek un haline getirilir ve aç karnına günde yarım yemek kaşığı alınır, aynı zamanda aç karnına bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir.. Bu tedaviye bir ay devam edilir..

MESANE VE BÖBREK TAŞLARI TEDAVİSİ

250 Gram çörek otu, 250 Gram saf bal ile güzelce yoğrulur. Bu karışımdan iki yemek kaşığı yarım bardak sıcak suya ilave edilerek aç karnına içilir. Aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otu yağı da gene aç karnına içilir.

GÜZELLİK VE YÜZ BAKIMI

Bir yemek kaşığı çörek otu yağı ile bir kaşık zeytin yağı karıştırılır, yüz kısmına sürülür ve bir saat bekletilip sabun ile yıkanır. Farkı göreceksiniz.

İLTİHAP TEDAVİSİ

Bir çay kaşığı döğülmüş karanfil, bir yemek kaşığı çörek otu yağı ile kaynatılmış nane günde iki defa alınır.

BÜTÜN HASTALIKLARDAN KORUNMA

Günde bir çay kaşığı çörek otu yağı ile bir yemek kaşığı bal yenmesi halinde doktora gidilmez.

BACAK ARASI İLTİHAP TEDAVİSİ

Bölge sabunlu su ile yıkanıp kurutulur. Kurutulan bölgeye çörek otu yağı sürülür. Bu tedaviye üç gün devam edilmesi halinde netice gözle görülecek şekilde düzelir.

KALP İLTİHABI TEDAVİSİ

Çörek otu yağı ile herhangi bir sıcak içecek içilmesi halinde kalpteki yağlar çözülür, damarlar genişler.

Sedef TEDAVİSİ

Sedefli bölgeye elma sirkesi sürülür, daha sonra aynı bölgeye çörek otu yağı sürülür ve bu tedaviye 15 gün devam edilir.

ET BENLERİNİN TEDAVİSİ

Bölgeye çörek otu yağı sürülür ve günde bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Bu tedaviye 15 gün devam edilmelidir.

ROMATİZMA TEDAVİSİ

Çörek otu yağı hafif ısıtılarak romatizmalı bölgeye sürülüp masaj yapılır ve günde bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Bu tedaviye 15 gün devam edilmesi halinde, Allahın izniyle Romatizma iyileşir.

BAŞ AĞRISI TEDAVİSİ

İki yüze ve iki kulak etrafına çörek otu yağı sürülür ve günde bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Bu tedaviye 3 gün devam edilir.

Günde iki defa aç karnına, bir bardak süt ile bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Bu tedaviye 5 gün devam edilmelidir.

KADIN HASTALIKLARI VE CENİN KORUMA TEDAVİSİ

Kavrulmuş çörek otu ile ballandırılmış anason günde beş defa yutulur veya bir çay kaşığı çörek otu yağı ile kaynatılmış anason suyuna bal eklenerek günde beş defa içilir. Bu tedaviye 40 gün devam edilir.

AŞIRI HALSİZLİK TEDAVİSİ

200 Gram öğütülmüş çörek otu, 100 gram zeytin yağı, 50 gram öğütülmüş çam sakızı, 50 gram çörek otu yağı, 50 gram cercir (ROKA) yağı, 200 gram saf bal karıştırılır, her yemekten sonra bir kaşık alınır.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

Kafa limon ile iyice ovulur. 15 dakika beklenerek şampuan ile yıkanıp kurutulur. Saç köklerine çörek otu yağı sürülür. Bu tedaviye bir hafta devam edilmesi halinde saç dökülmesi duracaktır.

GÖRME ZAYIFLIĞI VE GÖZ TEDAVİSİ

Uyumadan yarım saat önce göz bölgesine çörek otu yağı sürülür ve aynı yağdan bir çay kaşığı havuç suyu ile içilir. Bu tedaviye bir ay devam edilmelidir.

TANSİYON

Her sıcak meşrubat içildiğinde bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Her sabah aç karnına bir diş sarmısak yutulur. Ayrıca bir ay süre içerisinde 3 günde bir vücuda çörek otu yağı sürülerek yarım saat açık tutulmalıdır.

İSHAL TEDAVİSİ


Günde iki defa bir bardak yoğurt yenir ve aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otu yağı içilir. Bu tedaviye 3 gün devam edilmelidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hasan H DuyarSLM HAYIRLI AKŞAMLAR MEVLÜT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN BENİM DALAK VE PANKERASTA YAPIŞIK TOPAK VARMIŞ ÇÖREK OTUNUN FAYDASI OLURMU VEYA TOPAK TEMİZLEMEYE YARDIMCI OLURMU ÇÖREK OTU CEVABINIZI BEKLİYORUMM
 • Şifa MarketTeşekkürler Hasan bey sizinde..Detaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden size ulaşabileceğiniz bir numara bırakıyorum. Hemen irtibata geçelim... Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • Adem AydemirSelamın aleyküm hayırlı akşamlar.benim annemin böbreklerinin ikisinde ileri derece küçülme var.Çörek otunun bir faydası olur mu , eğer olursa nasıl kullanmamız gerektiği hakkında bilgilendirir misiniz.
 • Şifa MarketBöbrek görevini yerine getiremediği için böbrek yetmezliğine yol açar. Diyaliz ve böbrek nakli gerekebilir.üre ve keratini dengeleyerek yardımcı olan Bitkisel tedavi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı :0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bbrk-ytmzlg-kirkkilit-otu-karisimli-set.html
 • Çörek

  Otu

  Hangi

  Hastalıklara

  İyi

  Gelir