Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Ekimi Nasıl Yapılır
Çörek Otu Ekimi Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çörek Otu Ekimi Nasıl Yapılır :

Yetiştirme Tekniği: Çörek otu en uygun olarak çapa bitkilerinden sonra gelmelidir. Ekimden önce toprağın çok iyi hazırlanması ve İlkbaharda mümkün olduğu kadar erken ekilmesi gerekir.

Mibzerle tarlaya ekimde sıra arası mesafesinin 20 cm olması ve dekara 1.5-2 kg tohumluk kullanılması uygundur. Çörek otu çiftlik gübresine karşı hassastır. Bu nedenle direkt çiftlik otuna verilmemelidir. Ancak kimyasal gübreler verimi arttırdığından orta dozda bir gübreleme yapmalıdır.

Üretim Tekniği: Tohumla üretilirler. yer değiştirmeye duyarlı olduklarından doğrudan yerlerine ekilirler. Her sene kendi tohumları dökerek oldukları yerden yeniden çıkarlar.

Bakımı: Orta derecede ve düzenli olarak sulanmalıdır. İlkbaharda bulunduğu toprağa kompoze gübre takviyesi yapılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Faruk Çapacıiyi akşamlar hocam çörek otu nasıl ekilir nezaman toplanır bu konuda destek lamk için internete girdim sizin sayfanız çıktı karşıma detaylı nasıl bilgi alabirim destek veriyormusunuz bu konuda.
 • Ercan Şahinhocam bende ülseratif kolit hastalığı var. beyaz çörek otu yağının iyi geldiği söyleniyor.iyi geliyorsa nereden temin edebilirim
 • Şifa MarketBeyaz çörek otu dediğimiz susamdır. fakat ülseratif kolitte siyah çörek otu önerilir. düzenli kullanımda tedavide destek bir bileşendir. aşağıdaki linki tıklayıp temin edebilirsiniz. Allah şifa versin. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/furkan-corek-otu-yagi-250-ml.html
 • Çörek

  Otu

  Ekimi

  Nasıl

  Yapılır