Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çoban Çantası Kökünün Zararları
Çoban Çantası Kökünün Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çoban Çantası Kökünün Zararları :

Çoban Çökerten Otu Zararları ve Yan Etkileri
Tansiyonu düşük olanlar kullanmamalıdır çok güçlü tansiyon düşürücü etkisi vardır. çoban çökerten otu hangi hastalıklara etkisi vardır çoban çökerten otunun faydaları ile ilgili bilgiler hakkında yazılar çoban çökerten bitkisi anavatanı Güney Afrika‘dır. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak yetişmekte olan çok yıllık bir bitkidir. Girintili çıkıntılı yaprakları vardır, çobançökerten çiçekleri açık pembe, koyu pembe ve ya beyazdır. Genel olarak süs bitkisi olarak kullanılır. şifalı bitkiler çoban çökerten otu nedir kürü hangi rahatsızlığa faydalıdır nelere iyi gelir ne işe yarar hastalık tedavi edici iyileştirici özellikleri ve faydaları zararları nelerdir.

Çoban Çökerten Otu Özellikleri
Avustralya kökenli olan bu bitkinin bazı türleri Asya, Afrika ve Amerika‘da da yetişmektedir. Tek yıllık yabani bir bitkidir. Yere yatık olarak büyür ve sarı çiçekleri vardır. carboline saponin, steroidal saponinler bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılrak elde edilen bitki karışımlarında standart hale getirilir. köklerinde azot, sabit yağlar, alkaloit, resin; sap ve gövdesinde fructose, sucrose, nişasta, çoban çökerten meyvelerinde protein, yağ, diastase, glikosid resin bulunur.

Çoban Çökerten Otu Diğer İsimleri
Demir dikeni, çakır dikeni, deve çökerten, çarık dikeni de denir.

Çoban Çökerten Otunun Faydaları
Erkeklerde antrapoz belirtilerini azaltan, Erkeklerde testesteronu arttıran, dengeleyici ve normal seviyesini koruyan, Erkeklerde Sperm sayısı miktarı ve haraketliliğini artırıan, Şeker ve damar tıkanıklığında etkili, Böbrek çalıştırır ve taş düşüren, İdarar söktüren, Cinsel güç arttıran, Vücüt direncini arttıran, Yüksek tansiyonu normal seviyeye çeken, Kadınlarda yumurtlama problemlerine karşı kullanılan özelliği vardır.

Çoban Çökerten Otu Nasıl Kullanılır
Çoban çökertenin 30-60 günlük kullanımı tavsiye edilir, Kurutulmuş çoban çökerten yaprağı ve çoban çökerten çiçeği karışımlarından bir tutam alınır üzerine 1 su bardağı kaynamış su atılır. 10 dk demlendirilir. Suzulerek çoban çökerten çayı hazırlanır ve içilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Adem Muhtaçselam ben adem çoban çantası bitkisiyle ilgili bilgi almak istiyorum faydaları ve zararları nelerdir kokusuda faydalı mıdır ? en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Çoban

    Çantası

    Kökünün

    Zararları