Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çemen Otu Zararları
Çemen Otu Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çemen Otu Zararları. Yapılan Araştırmalara Rahmen Bu Günümüze Kadar Her Hangi Bir Yan Etkisi Bulunmamaktadır. Sadece Hamile Bayanların Çemen Bitkisini Ve Çemen Tohumunu Tüketmeleri Tavsiye Edilmemektedir.

Çemen Otu Zararları

Çok eski tarıhlerden beri kullanıldığı bilinen çemen bitkisi ülkemizde genellikle çemen tozu olarak adlandırılır. Çemen tozu bol salçayla karıştırılıp güzel bir macun haline getirilerek genellikle kahvaltılarda tüketilmektedir.

emen bitkisi yaklaşık 30-40 cm kadar boylanabilen ve sarımsı beYaz çiçekler açan, meyveleri fasulyeye benzeyen bir bitkidir. Bu meyvelerin kurutulup öğütülmesinden baharat elde edilmektedir.

İçerisinde uçucu ve sabit yağlar, musilaj ve alkaloitler barındırmaktadır. Çemen otu vucuda güç kuvvet verir, halsizliği giderir. Öksürüğü kesebilir, iyibir balgam söktürücüdür ve göğsü yumuşatmaktadır.

Kansızlık, Cinsel isteksizlik, gelişim bozukluğu, cinsel performans düşüklüğü ve şeker hastalığına karşı yararlı bir bitki türüdür.

Anne sütünü artırmakta olan çemen otu kadınlardaki adet düzensizliği ve aşırı adet dönemi ağrılarına karşıda oldukça yararlıdır.

Bunun yanında yağıda elde edilen çemen bitkisinin, yağıda oldukça faydalıdır. Başta saçların sağlıklı olmasını sağlar, romatizmal ağrılar ve cilt sağlığı için yararlı bir üründür.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çemen

Otu

Zararları