Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Brokoli Suyu
Brokoli Suyu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Brokoli Suyu Bu Etken Madde Üzerinde Yapılan Hayvan Ve Laboratuar Çalışmaları, Sülforafonun Tümör Hücre Döngüsünü Durdurabildiğini Veya Sınırlayabildiğini, Tümörün Beslenmesi İçin Gerekli Olan Yeni Damar Oluşumlarını Azaltabildiğini, HDAC Olarak Bilinen Ve Tümör Gelişiminde Rolü Olan Enzimatik Aktiviteyi Önleyebildiğini, Antioksidan Özellik Taşıdığını Göstermiştir.

Brokoli Suyu

Brokoli Suyu ve Brokoli Suyunun Faydaları


Brokoli bitkisi, başta C, A ve E vitaminleri olmak üzere bol miktarda Vitamin içeren, ayrıca demir, bakır, potasyum ve kalsiyum mineralleri açısından da zengin bir besindir.

Uzmanlar, brokolide, havuçtakinden daha fazla beta karoten bulunduğunu söyleyerek, bu sebeple yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden olduğunu kaydediyor. Beta karotenin, güçlü bir kanser savaşçısı olduğunu vurgulayan uzmanlar, yemek borusu, mide, bağırsak kanserleri tehlikesini azalttığını ifade ediyor.

En az 250 gr, en fazla 500 gr brokoli 1 litre suyla ağzı kapalı bir kapta 5 dakika kaynatılır. Süzülüp bir başka kaba alınan brokoli suyunun yarısı sabahları aç karnına diğer yarısı da aksamları yine aç karnına içilmelidir (ılık veya soğuk). Hazırlanan 1 lt su aynı gün tüketilmeli ve ertesi gün için yenisi hazırlanmalıdır.Brokoli suyu içildikten sonraki 20 dakika boyunca su hariç hiç bir şey yenilip içilmemelidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Brokoli

Suyu