Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Brokoli Nasıl Hazırlanır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Brokoli Nasıl Hazırlanır

Brokoli Nasıl Hazırlanır

Brokoli Nasıl Hazırlanır; Brokoli Bitkisinin Sap Ve Çiçek Kısımlarını Yemeklerinizde Veya Hazırlayacağınız Bakım Kürlerinde Kullanabilirsiniz. 250 İla 500 Gram Arasındaki Brokoli 1 Litre Suda Beş Dakika Süresince Kaynatılır. Kadınlarda Göğüs Kanserine Karşı Koruyucu Kalkan Görevi Görmektedir.

Brokoli Nasıl Hazırlanır

BROKOLİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?
Brokolinin yukarıda saydığımız özelliklerinin dışında bazı hastalıklarda da destekleyici tedaviler arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Erkeklerde Prostat kanserine iyi gelmektedir. Damarların içerisindeki akan kanın yapısını korumasını sağlamaktadır. Kadınlarda göğüs kanserine karşı koruyucu kalkan görevi görmektedir.

Vücut hormonlarını dengelemekte ve düzenlemektedir. Kanser riskini minimum seviyeye indirmektedir. Kanı sulandırdığı için damarlardan daha rahat geçmesine ve bu neden dolayı kalbin iş yükünün azalmasına yardımı vardır.

Son olarak kadınların adet dönemlerinde vücuttan kanla birlikte atılan demir maddesinin geri kazanılmasında rolü büyüktür.

BROKOLİ‘NİN DOĞRU HAZIRLANIŞI
Brokoli bitkisinin sap ve çiçek kısımlarını yemeklerinizde veya hazırlayacağınız bakım kürlerinde kullanabilirsiniz. 250 ila 500 gram arasındaki brokoli 1 litre suda beş dakika süresince kaynatılır. Kaynatılan su başka kaba alındıktan sonra yarım bardak sabah yarım bardak akşam yemekten sonra olmak üzere günde iki kere sıcak veya soğuk olarak tüketilir.

Hazırlanan bir litrelik brokoli suyu bir gün içerisinde bitecek şekilde ayarlanmalıdır ve ertesi gün aynı işlem tekrarlanmalıdır. Brokoli suyunu içtikten sonra en az yarım saat süreyle hiçbir şey yenilip içilmemelidir. Yapılan uygulamanın sağlığa zararlı olmaması için bir hafta içtikten sonra mutlaka üç gün ara vererek tekrarlanması gerekmektedir. Bu işleme en fazla 3 hafta boyunca devam edilmelidir.

Yukarıda tarif ettiğimiz kür özellikle sertleşme sorunu olan erkeklerde, idrar yollarında sorun olan kişilerde ve Kısırlık yaşayan bireylerde oldukça etkilidir. Fakat doktorunuza danışmadan kendi başınıza uygulamamanızda yarar vardır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Brokoli

Nasıl

Hazırlanır