Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Böğürtlen Çayı Zayıflatırmı
Böğürtlen Çayı Zayıflatırmı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Böğürtlen Çayı Zayıflatırmı
Şifalı Bitkiler İcinde Böğürtlen Çayının , Faydaları C Vitamini Deposu Ve Antioksidan Özelliğinden Dolayı Hücre Yaşlanmasını Durduran Böğürtlen Kanı Temizliyor, Tok Tutuyor, Hafızayı Tazeliyor. Düzenli Kullanımda Mutlaka Zayıflamanızda Etki Gösterecektir. Hiç Bir Yan Etkisi Bulunmamaktadır.

Böğürtlen Çayı Zayıflatırmı
Apandisit tedavisinde çaydanlığa bir avuç böğürtlen yaprağı konur. 15 dakika kaynatıp süzülür. Günde 3 çay bardağı içilir. Basur rahatsızlığına karşı meyvesi ve köklerinin kullanılmasının yanı sıra, 250-300 gr. böğürtlen yaprağı lapa haline getirilerek basur olan bölgeye konur. Boğaz, ağız hastalıkları ve öksürük için 50 gr. kuru böğürtlen yaprağı 1lt. suda kaynatılır. Dahili kullanım için günde 3 bardak içilir. Böğürtlen yararı migren tedavisinde de görülür. Migren tedavisinde böğürtlen yemişinin olgunlarından bir avuç, Biberiye bitkisinin yaprakları ile birlikte yarım saat süreyle kaynatılır, süzülerek elde edilen sıvıdan, ıslatılan pamuklu bir bezle alınır ve şakaklara masaj yapılır. Yüksek tansiyon için 3 Kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.

Böğürtlen Çayı Nasıl Hazırlanır?
1 tatlı kaşığı böğürtlen yaprağı 200 ml. kaynar suda haşlanır. 10-15 dk. demlenir, iyice süzülür. Soğuması beklenerek uygun sıcaklıkta içilir.

Böğürtlen İle Tentür Nasıl Hazırlanır?
150 gr. böğürtlen meyvesi 1 lt. %45‘lik alkol içinde orta ısılı bir yerde 30 gün civarında bekletilir. Her gün, gün içinde ara sıra çalkalanır. 30 gün sonunda süzülerek kullanılır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Böğürtlen

Çayı

Zayıflatırmı