Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Bebeklere Çörek Otu Kullanımı
Glovital Çörekotu Yağı 250 ml.
40,00 TL
Ürün Fiyatı

6228
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101355
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70426
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Bebeklere Çörek Otu Kullanımı
Bebeklere Çörek Otu Kullanımı: Çörek Otu Bbeklerin En Büyük Problemlerinden Biri Olan Gaz Sıkışmalarında Bebeği Rahatlatmak İçin Kullanılan Bir Bitkidir. Çörek Otu Tohumları Su İle Karıştırılarak Bebeğe İçirilir.

Bebeklerin gaz sancısı, anne ve baba için de ızdırap kaynağıdır. Bütün gece ağlayan bir bebeğin babasını, ertesi gün iş yerinde düşünebiliyor musunuz?

Sancı kesici bazı ilaçlar mevcutsa da, hemen her ilacın az ya da çok yan etkisinin olabileceği düşünülerek bebeklere fazla ilaç verilmesi pek istenmez.

Doğal ilaçlar ve özellikle bitkiler üzerinde araştırmalar yapan Purdue Üniversitesindesi Eczacılık Fakültesi eski rektörlerinden Prof. Varro Tyler, Avrupalı ülkelerin ailelerin çocuklarında kullandıkları yöntemin, gerçekten etkili olduğunu kanıtladı.

Çörekotu tohumunda bulunan yağın bağırsak hareketlerini düzenlediğini ve böylece gaz sancısına karşı etkili bir rol oynayan bu bitkisel çayın hazırlanma şeklini şöyle açıklamaktadır:”Bir ya da iki kaşık çörekotu tohumunu bir kaba koyun. Üzerine bir miktar kaynar su dökerek, birkaç dakika bekleyin. Daha sonra süzdüğünüz sıvıyı, suyla seyrelterek, gaz sancısını çeken bebeğinize içirin.”
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mustafa Katrancıselam sayın hocam benim bebeğimde soğuk algınlığı var çörek otu kullandırmak istiyorum bir zararı olur mu en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
  • Bebeklere

    Çörek

    Otu

    Kullanımı