Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bebeklerde Meyan Kökü Kullanımı
Bebeklerde Meyan Kökü Kullanımı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Bebeklerde Meyan Kökü Kullanımı. Meyan Kökü İçerisindeki Potasyum, Sodyum Ve Kalsiyum Nedeniyle Bebeğin Gelişimi İçin Oldukça Faydalıdır. Ayrıca Bitkisel Tedavi Olarak Bebeklerde İdrar Yolu Rahatsızlıklarında Da Güvenle Kullanılmaktadır.

Bebeklerde Meyan Kökü Kullanımı
Bebeklerde aşırı huzursuzluk, beslenme bozukluğu, kusma, ishal, ateş, Uyku bozuklukları, kilo alamama gibi durumlarda idrar yolu iltihabı da düşünülmelidir.Boşaltım sistemi organlarından herhangi biri, böbrekler, idrar torbası ya da bunlar arasındaki kanallar, bakteriler nedeniyle iltihaplanabilir. Büyükçe çocuklar, sık idrar yapma, idrar yaparken ağrı, yanma gibi şikayetlerde bulunabilirler.

İdrarın pembe renkli ya da bulanık olması, idrar kokusunda değişiklik, ateşin yükselmesi, halsizlik, iştah kaybı, karın ağrısı, yatağını ıslatmayan çocuğun tekrar yatağını ıslatması gibi belirtiler görülebilir. Kız çocuklarında idrar yolu enfeksiyonu daha sık görülmektedir.ErKek çocuklarda 1, kız çocuklarda 2 veya daha fazla idrar yolu iltihabı geçirme halinde, böbrek, idrar kesesi ve idrar yolları incelenmelidir. Darlık, taş, idrar kesesinden geriye kaçış veya yapısal anormallikler olabilir. Bunların erken tespit edilip tedavisi yapılmalı, koruyucu tedbirler alınmalıdır. Aksi halde böbrek yetmezliğine kadar ilerleyen sonuçlar olabilir.

Mısır koçanlarının etrafını saran Meyan Kökü içerisinde yoğun miktarda potasyum, sodyum ve kalsiyum içerdiği için bebeklere çok faydası bulunmaktadır. Meyan Kökü bu faydalarının yanı sıra ayrıca bebeklerde idrar yolu rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Saliha Yılmazmeyan kökünü 2,5 yaşında ve 8 aylık bebeğime nekadar ölçüde verebilirim çay olarak mı yoksa toz halindemi vermem gerekiyor tşkrlr.
  • Şifa Market0-3 yaş bebek ve çocuklar için bişey öneremıyoruz doktor kontrolunde olması gerekir. lütfen bir doktora danışınız. iyi günler.
  • Bebeklerde

    Meyan

    Kökü

    Kullanımı