Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ayrık Otu İlacı
Ayrık Otu İlacı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ayrık Otu İlacı :

Ayrık otunun faydaları hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz. Ayrık Otunun Faydaları - Ayrık Otu Faydaları

- Susuzluk giderir: Ayrık otu kaynatılıp,limon sıkılarak yada sade olarak içilirse yazın olan harareti ve susuzluğu giderir.
- Böbrek yetmezliği: Ayrık otu yalnız veya Nane ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
- Mesane yolu iltihabı: Ayrık otu tek başına veya papatya,Kekik gibi bitkilerle kaynatılıp,balla tatlandırılarak aç karnına içilmeye devam edilirse mesane yollarını temizler,iltihapları kurutur.
- Karaciğer yetersizliği: Ayrık otu kökü kaynatılıp balla tatlandırılıp soğuk olarak içilmeye devam edilir
- Kan temizleyici: Ayrık otu kökü tek başına veya kekik ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
- Şişmanlık: Ayrık otu kökü kaynatılıp balla tatlandırılıp ılık olarak günde 3 su bardağı aç karnına içilmeye devam edilir.
- Sarılık: Ayrık otu kökü tek başına veya kekik ile beraber kaynatılıp iyi balla tatlandırılıp soğuk olarak içilmeye devam edilir.
- Balgam: Ayrık otu kaynatılıp balla tatlandırılıp ılık olarak,aç karnına içilmeye devam edilir.
- Gastrit: Ayrık otu kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.köpekler mide rahatsızlığında bu otu yer.
- Tıkanıklık çözer: Ayrık otu,kaynatılıp balla tatlandırılıp ılık olarak,aç karnına içilmeye devam edilirse böbrek dalak karaciğer tıkanıklığını açar. - Ayrık Otu Normalde herhangi bri yan tesiri yoktur.

Ayrık otu genellikle kumlu topraklarda köylülerin kazıp atmakla baş edemediği bir şifadır. Tadı tiksindirici değildir. Kekikle beraber kaynatılıp tatlandırılabilir. Kumda yetişmesine inat böbrekteki kumları döküp atan eşşsiz bir ilaçtır.Ayrık, mesteki kaynatılırsa baştaki balgamı söker. İçindekiler:Karbonhidratlar, Saponin, %13-18 Terisitin, %10 Sümüksü madde, %2-3 şeker, Potasyum tuzu, ve madeni tuzlar, A-B vitamini, Silisik asit, Demir, Potar, Organik asitler

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ayrık

Otu

İlacı