Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Yağı Ne İşe Yarar
At Kestanesi Yağı Ne İşe Yarar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

At Kestanesi Yağı Ne İşe Yarar Diye Merak Ediyorsanız Hazırladığımız Makalede Hazırlanışı Ve Faydaları Yer Almaktadır.

At Kestanesi Yağı ve Faydaları
At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır? Sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendeleyin. Bir kavanozun üçte birini atkestanesi ile doldurun, geri kalanına saf sızma zeytinyağı koyun ve kızgın güneşte 45 gün bekletin. Her akşam çalkalayın. Daha sonra süzün, bir cam şişeye doldurulup serin yerde saklayın.
At Kestanesi Yağının Faydaları: Ateş düşürücüdür. Vücuda kuvvet verir. Güçlü bir antioksidandır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Kırışıklıklara ve çatlaklara iyi geliyor.
Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir. İdrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcı olur. Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.
İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır. Böylece, başta Varis ve Basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Zülküf Dağlıoğluhocam benim romatizmam olmasından şüphe ediyoruz çok sık ağrılar çekiyorum eklem bölgelerimde bunun için at kestanesi yağı kullanabilirmiyiz herhangi bir yan etkisi varmıdır bu yağın nereden temin edebiliriz acaba bir çok şifası olduğunu okuyoruz internette.yardımcı olursanız sevinirim
 • At

  Kestanesi

  Yağı

  Ne

  İşe

  Yarar