Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır ?
At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır ?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır ? :

Yaz aylarında pembe ve beyaz çiçekleriyle yol kenarlarını süsleyen at kestanesi ağaçlarındansonbaharda yollara iri iri taneler dökülür.

Çoğu kişi zehirli olduğunu bilir de pek toplayanı olmaz bu kestanelerin.Tadı çok acı ve öldürecek kadar zehirli olduğu için sadece haricen kullanılan bu bitkison yıllarda kozmetikçiler tarafından keşfedildi.

Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerde ana etken madde olarakat kestanesi kullanılıyor.At kestanesi cilt bakımında mucize gibi etkileriyle tam bir şifa kaynağı olarak görülüyor.At kestanesiileyapılan Krem ve yağlar birçok cilt sorununa kesin çözüm getiriyor.
Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyoryüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor.Bu özellik at kestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor.Günümüzde bir çok botokx etkisi yapan kremvücüt bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda at kestanesi bulunuyor.
Romatizmal ağrılarkas ağrılarısaç dökülmesiyüzdeki güneş lekeleridamar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasıda son derece etkili olan at kestanesihemoroit tedavisinde kullanılır ; bacaklardaki variste dolaşımı düzenlerağrıları dindirirgevşemiş boyun derisini sıkıştırır.
Evde at kestanesi yağı yapmak için sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendelenir.Bir kavanozun üçte biri at kestanesi ile doldurulurgeri kalana saf sızma zeytinyağı konulur ve kızgın güneşte 45 gün bekletilir.Her akşam çalkalanır.
Daha sonra süzülürbir cam şişeye doldurulup serin yerde saklanır.İhtiyaç hissedilen her durumda şikayet edilen tüm vücüt bölgelerinde bu yağ rahatlıkla kullanılabilir.Göz çevresi kırışıklarıkılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan bir kaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.
Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldğı zaman şikayetler ortadan kalkacaktır.At kestanesinden losyon hazırlamak için ise 4-5 tane at kestanesini rendeleyin.2 tane at kestanesi yaprağı ile birlikte 2 su bardağı suyun içinde bir taşım kaynatın.15-20 dakika demlendirin soğuduktan sonra süzün.

Hazırlanan losyon ödem yapmış ayak ve bacaklarda ağrıyan eklemlerde rahatlıkla kullanılabilir.NOT:Göz çevresi kırışıkları ve kılcal damar çatlamalarını gidermek için her gün at kestanesi yağı ile masaj yapmak yeterli.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

At

Kestanesi

Yağı

Nasıl

Yapılır

?