Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
At Kestanesi Kremi Faydaları
At Kestanesi Kremi Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yeşilex At Kestanesi Sıvı Ekstraktı 150 ml.
77,00 TL
Ürün Fiyatı

3649
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
At Kestanesi Kremi Faydaları :

Kan dolaşımının düzenlenmesine,tıkalı damarların açılmasına yardımcı olma özelliği sayesinde varislerin iyileşmesini hızlandırır, varislerin tedavi edilmesini sağlar.Gergin, hasar görmüş, yoğun şekilde varisleri olan ayak ve bacaklara bakım yapar.Yorgunluktan, zedelenmelerden, şişkinliklerden ve romatizmadan dolayı oluşan ağrıları hafifletir.İltihap giderici özelliği sayesinde kaslarda kramp oluşmasını engeller.Şişkinlikleri hafifletir. Kuru ciltleri nemlendirir. İhtiyaç duyduğunuz bölgeye günde 3 defa sürün ve ovarak yedirin.

At Kestanesinin Kremi Faydaları
Basur ( Hemoroid ): Kestaneler un haline getirilip yemeklerden yarım saat önce 1′er şeker kaşığıyutulmaya devam edilirse kanlı basura fayda verir. Varis: Kestaneler parçalanıp günde 3 defa kaynatılıp,aç karnına balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir Nefes darlığı: Türkler eskiden beri solugan atların tedavisinde kullanırlar.Kestaneleri öğütüp yemle karıştırıp ata yedirirler.At kestanesi parçalanıp kaynatılır.Balla tatlandırılarak günde 3 su-çay bardağı içilir.
Hazımsızlık: Kestaneler kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse hazımsızlığı önler.
Cilt kremi: Kestaneler un haline getirilip tatlı badem yağıyla krem haline getirilir,gece cilde sürülüp gündüz yıkanır,1-2 hafta içinde ciltteki kızarıklar ve kırmızı lekeler kaybolur,cilde tazelik gelir.
Soğuk algınlığı: Kestaneler parçalanıp kaynatılır,balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir (günde 2-3 çay-su bardağı) Kan dolaşımını güçlendirir: At kestaneleri parçalanıp kaynatılır,balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.Bu su ile hergün banyo yapılır El ve ayak şişmesi: At kestaneleri parçalanıp kaynatılır,balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir ve bu suda eller bekletilir. Bağırsak iltihapları: At kestaneleri parçalanıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. At Kestanesi Çok kullanılırsa mide bulantısı ve kusma yapabilir. Ham kestane ve yeşil kapsülü zehirlidir. Telafisi:Zehirli olan kısmını yememek gerek eğer çocuk bilmeyerek yemişse acilen hekime gidip mideyi yıkatmak gerek. Sarımsak cacık ilk müdahelede verilebilir. At kestaneleri büyük şehirlerde caddeleri süslemekten başka işe yaramazlar. Halbuki bir sürü faydası vardır. Çok şifalıdır. Suda bekletilerek acı özü alınırsa çok mükemmel nişasta çıkartır. Mide bulantısına nane iyi gelir.

At Kestanesinin Faydaları
Atkestanesi varisi tedavi eder. Yorgun, şiş ve varisli ayaklara, bacaklara iyi gelir. At kestanesi damar büzücü, kan dolaşımını güçlendirici özelliğinden dolayı kılcal damarların çatlamasını ve kanamasını bacaklardaki ülserleri iyileştirir. Dolaşım sisteminde damarların gücünü ve sağlıklı oluşunu destekler. Yorgunluktan, zedelenmelerden, şişkinliklerden ve romatizmadan dolayı oluşan ağrıları hafifletir.Kan dolaşımı hızlandırır, rahatlatır, kasları aktifleştirir, masajlarda kullanılır. Gece uyurken oluşan kaslardaki kramp sorunu giderir ve krampları engeller,Romatizma da masajlarda kullanılır. Kuru deriye sahip olan kişilerde cildi nemlendirir.Dekongestiv içeriği sayesinde şişkinlikleri hafifletir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hayriyegöz altlarım mor ve şişkinlikler var. torbalarım özellikle sabah uyandıgımda belli oluyor sigara içiiyorum ama azalttım , at kestanesi iyi galiba. denemek istiyorum nerden bulabilirim. yagı ve kremi arasında bir fark varmı acaba ? teşekkürler
  • At

    Kestanesi

    Kremi

    Faydaları